Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
blub skrev:Ska kolla upp en RG åt en polare som just ska ta A1. Några speciella punkter jag bör beakta? Läste t.ex. att dom ofta får problem med avgasportarna, hur upptäcker man det utan att plocka isär?
EDIT: RG125F (såklart)
Ingen effektpuckel? Snackar vi inte tvåtakt fortfarande eller?Messiah skrev:finns inget speciellt, att den är segdragen genom hela registret, typ ingen effekt puckel
ja det kom som ingen effektkick på min när portarna var paj, fast ibland gick den skitbra och toppade typ 175, när den var segdragen kanske den toppade 155-160Forkman skrev:Ingen effektpuckel? Snackar vi inte tvåtakt fortfarande eller?
skumtForkman skrev:Ja nånting är det ju som är skummt här, frågan är vem eller vad.

Forkman skrev:Ja nånting är det ju som är skummt här, frågan är vem eller vad.
Esquina skrev:Men fan vad man tröttnar på dig, du klagar på felstavade ord med mera, men se då till och hålla en trevlig stämning också. Det där lät bara sarkastiskt!
Forkman skrev:Ja nånting är det ju som är skummt här, frågan är vem eller vad.
Forkman skrev:Ja nånting är det ju som är skummt här, frågan är vem eller vad.
Kan du förklara lite bättre vad du skrev för mig eftersom jag är så trög.Messiah skrev:vem fan bryr sig, sitter du med svenskalexikonet i högsta hugg hela tiden lr. din jävla häst.......du kanske ska ta med sovsäck till skolan ist. för att sitta här och gnata som en sur gammal lågstadielärare :kocko
Sorry, tog bort dom onödiga inläggen.blub skrev:Det finns en tråd om & av Forkman redan, bomba där istället för min oskyldiga stackars tråd?
(ok jag är ingen![]()
heller men ändå)
Hur som helst, tack till de som gav seriösa svar!![]()
blub skrev:Det finns en tråd om & av Forkman redan, bomba där istället för min oskyldiga stackars tråd?
(ok jag är ingen![]()
heller men ändå)
Hur som helst, tack till de som gav seriösa svar!![]()
nej, då får du vara ovetande om du är så obegåvad att du inte ens kan läsaForkman skrev:Kan du förklara lite bättre vad du skrev för mig eftersom jag är så trög.

|
|
Snabbladdad ny 94-hästars elhoj
BBM Hiro – ett helt nyutvec... |
|
|
KTM bryter med Kiska – så påverkas framtidens design
Efter flera decennier tills... |
|
|
Ducati Formula 73 – retro och racing i perfekt harmoni
Retro möter racing – Ducati... |
|
Voge DS 800 X Rally – Ny offroadhoj till 2026
Voge DS 800 X Rally är en n... |
|
|
|
Harley-Davidson laddar upp med massor av kubik
Harley-Davidson fortsätter ... |
|
|
KTM 790 Duke – ny generation på gång till 2027?
KTM:s mellanklassraket får ... |
|
|
Nytt från Halvarssons: Mora V2
Halvarssons nya Mora V2 är ... |
|
|
Upprop mot hojförbudet på Nürburgring Nordschleife
Efter att motorcyklar förbj... |
|
|
Upprop mot hojförbudet på Nürburgring Nordschleife
Efter att motorcyklar förbj... |
|
|
BMW R 12 G/S – ännu bättre med Wunderlich
Tysk precision möter äkta G... |