LMS Rookie Race 13-14:e augusti

Jag anser mig inte ha råd att köra runt med tre andra på banan, jag fick välja mellan det eller köra t.ex. Gelleråsen med fullt SM-startfält, då kör jag hellre SM.

Jag har alltid sett B-racehelgen som en av de roligare tävlingarna. Förra året var vi åtta totalt, fyra till start på söndagen. Det är.. inte okej.

Om jag hade haft någon som sponsrat en halv kolv, en dunk soppa, anmälningsavgift och lagt golvet i köket (som för övrigt temporärt är förflyttat till badrummet) hade det kanske sett annorlunda ut. :)
 
:(
Tråkigt nu när man fixat och donat för att kunna köra.
Har förstått att du har haft en del roddande att göra för att få till det, extra tråkigt då. Önskar att vi hade kunnat göra annorlunda.

Grymt tråkigt :(

Kommer det att bli några förändringar i tidschemana pga det, eller är det bara stiltje den tid dom skulle ha kört?
Ja, det kommer att komma ut ett reviderat tidschema. Inga revolutionerande förändringar, och ingen ska behöva gå upp tidigare än planerat på morgonen. Kommer förhoppningsvis upp imorgon kväll, håll utkik i tråden.
 
jag kommer å flaggar på lördag :)
då ska jag stå med danne alstergren å dricka kaffe å heja fram rookie mange :tummenupp
 
OBS! Nytt tidsschema för fredagsträningen uppe på nu på lmsroadracing!

Mer luft och mer körning, samma peng! Vill någon från 125-400 klassen, som tyvärr är inställd, träna i morgon så löser vi det. De får köra med den grupp som passar bäst i tempo!
 
Kan man komma up o anmäla sig och betala på plats på lördag?
/sammi
 
Det har inte stått Kommer inom kort hela dan, bara från 10 ungefär då jag söp bort det gamla genom att uppdatera fel länk :rolleyes:

Nu finns i vilket fall det nya uppe så ni kan memorera det tills i morn! :)

/Alx, på fel konto tydligen...
 
Engångslicens löser du numer ut på Svemos hemsida och det ska göras i förväg. Funkar faktiskt smidigt.
 
Nyheter
Idag inleds nationella potthålsveckan

I år äger Nationella Potthå...

Nationella Potthålsveckan 1-7 maj

Det är återigen dags för Na...

Motorcykelns Dag 3 maj

Den 3 maj är det Motorcykel...

Bilprovningen: Brister hos var fjärde motorcykel

Foto: Bilprovningen Våre...

Europeisk kampanj för säkrare motorcykelkörning

Den europeiska branschorgan...

Bara två månader kvar till Gotland Ring Bike Week !!

En liten påminnelse om året...

2 månader kvar till Gotland Ring Bike Week !!

Nu är det bara två månader ...

Nya Indian Pursuit Elite

Screenshot Indian Motorc...

Icons of British Originality

Åtta team från åtta länder ...

BMW presenterar R 12 G/S

BMW Motorrad har presentera...

Back
Top