Lite typs till en ny stuntare med hoj?

Keevovneos

Ny medlem
Gick med
22 Aug 2008
Ort
Märsta
Hoj
Suzuki GSX-R 600 Stunt
Lite tips till en ny stuntare med hoj?

Hej tänkte fråga om lite tips har precis köpt en suzuki gsx-r 600 som jag ska stunta med kan nån ge lite tips nu i början:) jag har kört rätt mycket moppe och så också så lite har man där ifrån men om man kan få lite tips:)
 
Last edited:
Hej

Omdu verkligen vill bli en bra stuntare så ska du börja med ett 12h judgement day maraton, det går även bra att blanda in lite Matti Tepsa, men inte för mycket.

Detta kommer likt en Mr. Miyagi lektion att förbereda dig för ett liv fyllt med cirklar, stoppies och polisjakter runt lekparken.

Steg 2 i utbildningen får du den frörsta gången du skall förklara för mamma vart du har fått pengarna ifrån till en motorcykel,som hon givetvis kommer spotta på när hon passerar mumlandes på en förbannelse på ukrainska.
Om du inte visste om det så är du adopterad.

Nu är du nästan full-lärd och kan börja visa brewdarna hur en hoj ska hanteras. Ienom detta kommer du få ligga å så grönjävulst, så du kan ta och skicka stimpengar till mig varje gång du får ett ligg.

För, erkänn, visst är det därför du har skaffat hojen.
 
Ett tips är att inte lära sig stunta, känns som att det är lite 2000-tal och vi närmar oss faktiskt decennieskifte snart så innan du har lärt dig det så ligger det överst på utelistan.

Sorry. Kanske en annan hobby kan vara på sin plats. Plocka svamp t.ex?
 
Allså om man vill börja busa lite smått med hojen, och vill ha en "lättbusad variant som är ganska lätt att trixa med, vilken hoj rekommenderar ni då att man ska köpa?
 
Skulle rekommendera denna här härligheten..
Den har Kråss styre och bakbroms på styret. Motorn är en 2 taktare mycket lätt att starta. Pegs som skyddar när man tappar hojen.
Otroligt lätt för sin klass. Men börjar väga lite mera när någon sätter sig på den.
Den ända som krävs är bra kondis.
Teen faktorn är ganska låg för den här årsmodelen.

bmx.jpg
 
Stackars trådskaparen. Åk nånstans där de är folk som stuntar å fråga om tips. Dom flesta brukar vara hjälpsamma. Lycka till.:tummenupp
 
Förra året var det någon som visade bild på sin nerhoppade tank o frågade om det skulle vara så, det var också kul.
 
Skulle rekommendera denna här härligheten..
Den har Kråss styre och bakbroms på styret. Motorn är en 2 taktare mycket lätt att starta. Pegs som skyddar när man tappar hojen.
Otroligt lätt för sin klass. Men börjar väga lite mera när någon sätter sig på den.
Den ända som krävs är bra kondis.
Teen faktorn är ganska låg för den här årsmodelen.

bmx.jpg

Själv har jag inhandlat den nya hotnessen!

VÄrsta bling bling sulfjeder ekrat hjuul!

http://www.blocket.se/vi/17260812.htm?ca=11_s
 
Nyheter
Tierp Arena värd för EM i Dragracing

Den 7–10 augusti 2025 förva...

120 unga motocrosstalanger från hela världen möts i Uddevalla

Screenshot Den 16–17 aug...

En vecka kvar!

Nu är det exakt en vecka kv...

Farligt vilseledande alkomätare på marknaden

Ett stort oberoende test ut...

Specialbyggd Yamaha XSR900 GP hyllar Rainey

För att fira den trefaldige...

Vi provkör Indian Sport Chief RT

I Allt om MC nummer 8 som k...

Ducati 996 SPS – fabriksny 99:a – såld för rekordsumma

När en hojfirma i Tombolo i...

Äldre än en gentleman

Vi har fotograferat en 100 ...

MV Agusta återgår till 100% eget ägande

MV Agusta Motor S.p.A. till...

MV Agusta åter självständigt

MV Agusta Motor S.p.A. till...

Back
Top