Life on Mars?

De har sagt att det funnits iaf i med att de... nä nu lägger jag ner.. det var ju på månen det var snack om att det en gång funnits liv då de hittade en meteorit därifrån med spår av encelliga kåldolmar.
 
Jaså dom har fått fart på roboten? Jag trodde att den hade landat i en krater som de snackade om ett tag.

Förresten, mitt namn finns med på den där maskinen. Jag skrev upp mig på en lista på Nasas hemsida som de skulle bränna ut på en liten miniskiva och montera in i roboten. Så om det kommer några marsipaner och hälsar på så vet man varför :)

Edit: stavfel
 
Last edited:
hahaha ! jag vill oxå ha mitt namn på den =)

Skabbig atmosfär där! Och jag kan se att dessa sandstormar som finns på mars måste vara nått i hästväg! Uj uj uj...

Men varför så mycket sten överallt? Splitter? (antagligen)
 
berggren_martin skrev:
Förresten, mitt namn finns med på den där maskinen. Jag upp mig på en lista på Nasas hemsida som de skulle bränna ut på en liten miniskiva och montera in i roboten. Så om det kommer några marsipaner och hälsar på så vet man varför :)

Ha! Nu är du rökt... :brinnerup Det där var ju en "death list" för besökande aliens. Om några veckor kommer det ett tefat som landar hemma hos dig och de rövar bort dig för lite experiment med "anal probes" :D
 
TomK skrev:
Ha! Nu är du rökt... :brinnerup Det där var ju en "death list" för besökande aliens. Om några veckor kommer det ett tefat som landar hemma hos dig och de rövar bort dig för lite experiment med "anal probes" :D
:skrämd
 
Det såg ju ut som värsta karnevalen ju....

Tja, nu e d bara att bygga växthus och lägenheter och inköpscentrum och sen skicka ditt massa folk....

Kul att man har 2 planeter och en måne i besittning nu :D
Snart drar vi till Venus o plockar den med.
 
TomK skrev:
Ha! Nu är du rökt... :brinnerup Det där var ju en "death list" för besökande aliens. Om några veckor kommer det ett tefat som landar hemma hos dig och de rövar bort dig för lite experiment med "anal probes" :D
Förresten, hellre att de kommer från mars än ur anus :arsele
 
Dom lyckades ju inte hitta Bin Laden när dom letade efter honom i Afganistan och det stället är ju rätt likt mars så marsipanerna kanske sitter och gömmer sig i en grotta nånstans.
 
Nyheter
Ducati lanserar Desmo450 EDS

Ducati lanserar Desmo450 ED...

Custom Bike Show 2026

I år var det 52a gången Cus...

Gotland Ring Bike Week ´26 går mot deltagarrekord!

Med en månad kvar är det gl...

Från familjeföretag till modern motorhub – Ljunggrens Motor växlar upp

I motorvärlden finns det ha...

Inga mirakelbatterier ändå?

Rabalder kring Verge: Har s...

Custom Bike Show på lördag!

På Sveriges nationaldag, nu...

Bilder från DGR 2026

Den 17 maj kördes The Disti...

ZXMOTO – nytt mc-märke i Sverige

PRESSMEDDELANDE, Köpenhamn,...

Gotland Ring Bike Week, välbokat trots turbulens i bolaget!

Det är med glädje vi pratar...

Danske Vilh. Nellemann övertar Honda-importen i Sverige

Äntligen är frågan om vem s...

Back
Top