Licenskurs Mittsverigebanan 2020-05-23 till 2020-05-24

Hej! Kikade på er hemsida och på Facebook, men vad gäller för cykeln? Är även registrerade och försäkrade "gatcyklar" välkomna? Misstänker att försäkringen inte gäller. Vilken kostnad, och vad ingår i paketet?

:hej
 
Hej Tyvärr har jag angett fel mail adress, det ska vara per.ber@n-r-s.se
Per har full koll på priser tider o.s.v, det jag vet är att det viktigt att få in anmälning så fort det går om Per ska hinna beställa böcker, det går bra att via NRS hemsida (www.n-r-s.se klicka på Per:s mail adress.
 
Hej på kursen är gatcyklar välkomna, men man måste följa banans krav på buller (95db) samt miljömatta.
Om du tänker på ex vagnskada så måste du kolla med ditt försäkringsbolag, kanske då det är en kurs men sannolikt inte. I kursen ingår teori en dag med böcker, en dag med praktik på banan (Mittsverigebanan), lunch båda dagarna.
Föråkare ni kan prata med och fråga om tips, vågar inte säga ett exakt pris men maila Per och kolla, ber om ursäkt för fel mail adress, klicka via hemsidan eller per.ber@n-r-s.se
 
*/ ?>
Back
Top