Det är inte storleken som avgör!![]()
Utan hur man använder den? Ähh, grabbarna skulle ju inte må dåligt av 120 hk till


Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
Det är inte storleken som avgör!![]()
Utan hur man använder den? Ähh, grabbarna skulle ju inte må dåligt av 120 hk tillEller blire 125 hk tot då? (Isf 180 till)
![]()
En uppmaning till framtida postare här i tråden: ta filmen för vad den är.
Det här är väl den nya Ghostrider-filmen?
TackKul att ni gjorde en film, men det är lite moppevarning i vissa delar av filmen dock. Men huvudsaken är väll att ni hade kul!![]()
Tack så mycket! Någon som är trevlig iallafallHuvudsaken är väl att de har skoj och att de vågar.......det är bättre att träna på mindre hojar så att man blir säker när den stora är inköpt.
Kör på boys!!
Vill väldigt gärna ha fler hästar! 120 skulle inte sitta felUtan hur man använder den? Ähh, grabbarna skulle ju inte må dåligt av 120 hk tillEller blire 125 hk tot då? (Isf 180 till)
![]()
Tack för att du modererar tråden!!En uppmaning till framtida postare här i tråden: ta filmen för vad den är.
Vill inte behöva börja städa upp en tråd på 1½ sida för att folk börjar med påhopp...
Vem skulle välja en 125a framför en tung mc?Det här är väl den nya Ghostrider-filmen?
Tack!Äsch, era jefla haters. "Sådär höll jag också på när jag var 15" bla bla bla..
Ge killarna lite cred ffs! De har en GoPro och ville filma lite. De har inga fullvuxna hojar och de har inte ännu fått skills som vissa andra. Dessutom förklarar ju trådskaparen själv detta. Jag tycker att det var en mysig lite film!
Får man fråga vilket program du använt till redigering?
Vem skulle välja en 125a framför en tung mc?
Hehe blir att pröva utan dubbdäck i vinter125cc dubbdäck o vinter ger kul leksak![]()
Ah borde jag gjortVafan, en stoppie kunde du väl bjuda på med den där motarden?
Som någon föregående medlem skrev; potentialen finns där. Go for it!
Hehe blir att pröva utan dubbdäck i vinter Hoppas de blir kul!
Nejnej. dubba dom förfan, jag körde snåldubb förra vintern, satte rostfri montageskruv igenom varenda dubb. Tog ca 2 timmar per däck men helt klart värt det. Hade inga problem att hänga med polarna med riktiga fin-däck.
Antar att jag behöver köpa nytt däck isåfall, sparar nog hellre de pengarna på annat!Nejnej. dubba dom förfan, jag körde snåldubb förra vintern, satte rostfri montageskruv igenom varenda dubb. Tog ca 2 timmar per däck men helt klart värt det. Hade inga problem att hänga med polarna med riktiga fin-däck.
Ja det verkade inte vara en väldigt uppskattad videoså tjurigt det var i den här tråden! Själv får man en tripp tillbaka till när man höll på så med moppen, så filmen blev skön o se på![]()
Jag är över tio år äldre o jag har bara kommit till den dubbla kubiken jämfört med TS och såhär kass redigerar jag.
http://www.youtube.com/watch?v=PPu1bIfHaro&feature=youtube_gdata
Gissar på att om 10 år så kommer TS vara bra mkt bättre på redigering o hojåkat än så.
Det var ju ingen kass redigerning! Simpel, cleanGoPro Chesty Mount va?
TS = Trådskapare?
Ja TS är trådskapare.
Jepp Chesty mounten, fick hem den häromdan så va tvungen o prova.
oså hade jag mekat ihop några andra fästen på hojen också, vissa funka hyffsat o vissa funka inte alls pga vibrationer osv.
Chesty är väl de som blev bäst tycker jag, med kameran på hjälmen så ser det ut att gå långsamt och jättesmidigt, man ser inte alls hur mkt hojen hoppar o far överallt.
Michael Schumachers Honda Fireblade såld på auktion
Michael Schumachers Honda F... |
|
![]() |
Dags för Mälaren runt 2025 – 16 augusti
Lördagen den 16 augusti 202... |
Retrohoj från Honda presenterad på Suzuka
Under 46:e Coca Cola 8-timm... |
|
![]() |
Sandvikens franskaste Triumph
I Norrtälje kunde vi se hur... |
![]() |
Hydet Dirt Drag #2 – Helt enkelt skitkul
Den 2 augusti körde Hydet M... |
![]() |
A ride for our child, Tyra
MC-kortegen ”A ride for our... |
![]() |
Mälaren Runt #40 – 16 augusti
Lördagen den 16 augusti kör... |
![]() |
Specialbyggd Yamaha XSR900 GP
För att fira den trefaldige... |
![]() |
Dragracing-EM på Tierp Arena 7-10 augusti
Den 7–10 augusti 2025 förva... |
![]() |
Tierp Arena värd för EM i Dragracing
Den 7–10 augusti 2025 förva... |