Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
H4 skrev:Nu är det kallt och det blir inget körande mer. Nu ska den stå ett tag nu på balkongen tills nästa år.
Vad tycker ni att man bör göra innan avställningen?
spectre skrev:det man ska göra är att starta massor med onödiga trådar och fråga massa onödiga saker.
H4 skrev:Har hört någonting om att fylla cylindern med olja och att hälla ut all bensin i förgasaren?
H4 skrev:Har hört någonting om att fylla cylindern med olja och att hälla ut all bensin i förgasaren?
nja.. lite ironi i för sig. men inte så bra med is i vattenkanalerna.philsson skrev:Det beror ju på vart den ska stå.. om den står ute får du tömma förgasaren pga kylan. sen sliter alltid bensinen på packningar så töm den hälst endå.
töm kylaren på vatten om den ska stå ute annars blir de å limma..nja.. lite ironi i för sig. men inte så bra med is i vattenkanalerna.
pumpa däcken ska du göra ju.. kanske du vet.. för att dom inte ska bli platta på ena sidan.
olja i cylindern är bra.. tänk på de sen när den är trögstartad första gången nästa år bara.
JA de var väl allt .. hoppas inte jag missat nåt. jo föresten.. ta ur batteriet.![]()
H4 skrev:ska se till att det blir gjort om den inte blir såld.
H4 skrev:Ska köpa en annnan för pengarna.
Kostar väll dessutom några tusenlappar att få skiten inregistrerad i svenska registret på 11kWItacha75 skrev:En nyare från Tyskland? För samma peng? Och tro att det blir billigare?
Har du tänkt på pengarna det kostar att åka ner till Tyskland och hämta en hoj? Har du tänkt på att andrahandsvärdet på en importerad hoj är mycket lägre och mindre eftertraktat?

NSR_Martin skrev:Kostar väll dessutom några tusenlappar att få skiten inregistrerad i svenska registret på 11kW![]()

H4 skrev:ge istället förslag om vad man ska göra innan man låter den stå...
|
|
Motorsportsalongen i Örebro!
Jag tog en snabb avstickare... |
|
|
Honda CB 1000 GT bjuder på sportig komfort
Det är ingen lätt uppgift H... |
|
|
KTM: ”Det är helt klart vägen framåt.”
Rajiv Bajaj, 58, VD för den... |
|
|
Framtidens hjälmar är här!
Bland finesserna finns ljus... |
|
Öhlins, som under många år ... |
|
|
|
Bridgestone lanserar nytt sportdäck
Bridgestone har presenterat... |
|
|
Ny Suzuki-importör
Suzuki SV-7 GX var en av Su... |
|
|
Suzuki byter importör!
Suzuki SV-7 GX var en av Su... |
|
|
MotoGP-säsongen avslutas i stor stil
Den traditionella finalbild... |
|
|
Återkallelse av KTM 125, 250, 390 och 990 DUKE-modeller från årsmodell 2024
Är din KTM bland dem som sk... |