Läsk-kyl

slippy

med lem
Gick med
2 Feb 2004
Ort
Västerort
Hoj
såld
Jag är i behov av en läsk-kyl eller liknande, sådan med skjutdörrar i glas som brukar finnas i kiosker typ pressbyrån.

Jag antar att dom kanske har något avtal med dryckesleverantören som förser dom med sådana kylar, det är jag inte intresserad av.

Nån som vet vart man kan köpa sådan ?
 
slippy skrev:
2110741 Jag är i behov av en läsk-kyl eller liknande, sådan med skjutdörrar i glas som brukar finnas i kiosker typ pressbyrån.

Har en sådan, vill du ha eller?
 
Ett tips är att snacka med folket som har nån kiosk och fråga vart deras kylar tar vägen när dom är out of date sas. Har iaf en bekant som har ett par gammla läskkylar stående men det är ju inte med skjutdörrar utan vanliga dörrar.

Mvh
Möller
 
Ska du ha läsk i den så ring coka cola eller nått... du betalar / läsk du dricker/säljer sen är det nått minimibelopp tror jag... kylen ställer dom dit gratis medans du har avtal.
 
Möller_82 skrev:
2112134 Är det så med kylarna också??? Vet att det är så med automaterna iaf.

Mvh
Möller

Ja det är samma med kylarna! sen är det ju givetvis tecknaren som är betalningsansvarig för läsken...
 
Jag är inte intresserad av något avtal precis som jag skrev i första inlägget.

Behöver den till jobbet och efterssom jag kanske kommer behöva flera så är jag ute efter en firma som levererar nya kylar liknande dessa "läskkylar".

:)
 
*/ ?>
Nyheter
Gotland Ring Bike Week 2026, spara pengar med early bird erbjudande!

Packa hojen, damma av hjälm...

Gotland Ring Bike Week 2026, spara pengar med early bird erbjudande!

Packa hojen, damma av hjälm...

Ny Retro Ducati till 100-årsjubileumet?

Rykten om nya klassiska Duc...

Ny Retro Ducati till 100-årsjubileumet?

Rykten om nya klassiska Duc...

Äntligen!

Om du, som jag, ständigt åk...

Missa inte förköpstävlingen

Jul närmar sig och även om ...

Sista chansen!

Nu är vi inne på sluttampen...

Piaggio-gruppen tar över importen av Piaggio, Aprilia, Moto Guzzi och Vespa

Det händer en hel del när d...

Katalogen börjar ta form!

Stora Motorcykelkatalogen 2...

KTM och Husqvarna återkallelser

Pressreleaser från KTM och ...

Back
Top