Lägg egen text till Indiska filmer

Ismannen: :D Ja själv är man aningen småtrött efter veckan bakom ratten. Så jag skrattar åt det mesta just nu. Och just det... Har även sänkt några Tuborg Guld... :gnissla
 
Last edited:
Ah tänkte att den här sidan var ju uppe när jag och urbantiger var nära att bli bannade. Sen märkte jag att det var ett trådlyft av rang!
 
Utveckla, tack.

Spoiler:

För ett par år sedan startade användaren DeLarge en tråd på Flashbacks humordel ( http://www.flashback.info/showthread.php?t=113845 ) som gick ut på att man skulle ändra pratbubblorna på Kalle Anka-serier.

Den tråden är väl jämte skvallerdelen det mest framstående(?) som kommit ur Flashback de senaste åren för dem som inte intresserat sig för de drogrelaterade frågorna på forumet.

Vidare har "serierna" begåvats till och från med en egen hemsida http://kalle.tar.knark.net/

Det hände sig även att en SH:användare tipsade om serierna på OT-delen. SH:s bödlar var inte nådiga med kritiken utan fördömde snart dessa serier tills någon i ett inlägg anklagade de tidigaste inläggsförfattarna för att vända kappan efter vinden beroende på i vilken ton det första svaret skrivits.
Efter detta inlägg ökade de positiva inläggen om serierna vilket hällde bensin på elden för de belackare som anklagar OT-forumet för allmän dubbelmoral.

Spoilern i detta är alltså om denna tråd kan orsaka samma kappvändarpanik som den tidigare icke-PK-humortråden gjorde eller om tonen hålls oförändrad tråden igenom.
 
Back
Top