Kylväska till Circuit de Catalunya

  • Thread starter Thread starter AT
  • Start date Start date

AT

Ny medlem
Gick med
7 Mar 2003
Ort
Stockholm
Hoj
Svart
Tja,

Är det nån som varit på Circuit de Catalunya och vet om man får ta med sig en kylväska med öl in på området? På hemsidan står det att det inte är tillåtet men jag vägrar tro på det :D.

Skulle hellre få det bekräftat av någon som varit på plats...
 
Hej,

Tyvärr er det inte tillåtet. Dom kollar bag's osv. innan du går inn til banan. Du får köpa (och drikka) öl på egna stands utanför. Likadan på Valencia Circuit ochsä. Har inte varit på Jerez men er vel samma sak.
 
När jag var där så tittade de knappt ner i väskan. Hade både kamera och öl där i men de sa inget. Sen är det väl inte lika diskret att gå runt med kylväska så där kanske de stoppar dig :D
 
Kul fråga,,,, men varför en hel kylväska, jag brukar smuggla i armhålan.:hej
 
Jag läste "Kylvätska på Circuit de Catalunya" och tänkte "Vad är detta för cooling, som tror man måste ha speciell kylarvätska i Spanien??????????????????"

:D
 
Vi kommer sitta 6 törstiga grabbar där så det hade ju varit skönt att slippa springa och köpa hela tiden. Och eftersom jag räknar med 25 grader och sol är kalla öl att föredra framför rödtjut :fyllisar

Jaja, får väl se hur man gör...
 
Nyheter
Nordic Sport & Event sammanfattar 2025 års GGN

Pressrelease; Visby, 2025-1...

2026 års YAMAHA XSR900 GP

Yamahas Sport Heritage-seri...

Yamaha firar 70 år med klassiska Supersport-färger

Yamaha Motor firar sitt 70-...

Smarta garageprylar från IVON!

IVON motorcykellyft, 450 ki...

Med ny V-twin och monocoque-ram

Ducati presenterar nya Hype...

Slutstrid i MotoGP

MotoGP-säsongen börjar lida...

CFMOTO V4 SR-RR

CFMOTO presenterade sitt pr...

Honda V3R 900 E-Compressor

Honda V3R 900 E-Compressor ...

Indian Concept Girder – En framtidsvision?

Indian Concept Girder är en...

Yamaha R7 får stor uppgradering!

Yamaha R7 får en nängd uppg...

Back
Top