Kx 125a ? på gatan lagligt ?

Nu vet jag inte dem exakta skillnaderna mellan en cross och enduro men jag skulle nog tippa på att man kan köra dubbla sträckan ifall man kör gata, Min har gått ca 500 mil på samma kolv och den ser fortfarande fin ut fast jag ska bytta till våren så man slipper tråkigheter ifall matrialet i kolven kan ha gått och blivit utmattat.





Min kawasaki kmx i strypt utförande drar lika mycket som qvarnan eller tom mer:hihi:yoparty

Ett smart sätt att slippa oroa sig över oljemängden i bensinen är att köpa en 2 dl oljeflaska på valfri bensinmack och fylla på den med biltemas(:fakta)olja när det behövs. Tanka 5l bensin och töm flaskan med olja som man sedan lägger under sadeln vid luftfiltret.
Dl-mått och en liter TTS i väskan är det enda rätta. ;)
 
kan inte ge upp nått han inte startat :tummenupp

efter som så många skrev omöjligt innan han hann och svara så hänger jag me på det ... Omöjligt:yoparty

jag tycker om du bara ska kunna köra gruss och asfallt så räcker det med en dt eller crm. dom är goa att köra och man kan lite rätt mycket på att maskinen tar dej från punkt A till B :)

:näsblod
 
Nyheter
Anpassad service för Ducati Desmo 450 MX

Ducati lanserar serviceinte...

Oro för batteriet

Batteriet oroar mest – men ...

Video: Ducati Hypermotard

Bikes Rikard Ploj åker ner ...

Video: Ducati Hypermotard

Bikes Rikard Ploj åker ner ...

Bike-Dagarna har öppnat!

Vinn en airbagväst från Dai...

H-D Pan America 1250 Limited provkörd

I nummer 5 av Allt om MC ko...

Custom Bike Show den 6e juni.

När Twin Club MC i Norrtälj...

Tidigare SMC-profil tar över som ordförande i Svemo

Mötets ordförande Anna Iwar...

The Distinguished Gentlemans’s Ride 

Den 17 maj är det åter dags...

Stor invigning på Sulas MC

Efter att Sulas MC bestämde...

Back
Top