Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
Borsiin skrev:Ja är du relativt duktig på att skruva och tänker logiskt så skall det inte vara något problem att installera kammen. Frågan är dock hur lönt det är effektmässigt. Vad är gjort i motor/insug/avgasystem.
Har han bänkat den efter också? Jag inbillar mig att FR kammen flyttar upp effektregistret och frågan är om SXC luftburken flödar tillräckligt för detrobbah99 skrev:Polarn har gjort sin SXC och om den blir som hans så är det klart lönt det![]()
När jag bänkade min såg det helt klart ut som den fick lite andnöd på höga varv,den började gå väldigt fett även med originalbestyckningen.Men funkar det så är det väl kul Busaberg skrev:Har han bänkat den efter också? Jag inbillar mig att FR kammen flyttar upp effektregistret och frågan är om SXC luftburken flödar tillräckligt för detNär jag bänkade min såg det helt klart ut som den fick lite andnöd på höga varv,den började gå väldigt fett även med originalbestyckningen.Men funkar det så är det väl kul
![]()
|
|
Brembo inför nya Hyction‑bromsskivor i WorldSBK 2027
Brembos nya carboceramiska ... |
|
Ducati lanserar Desmo450 EDS
Ducati lanserar Desmo450 ED... |
|
|
|
Custom Bike Show 2026
I år var det 52a gången Cus... |
|
|
Gotland Ring Bike Week ´26 går mot deltagarrekord!
Med en månad kvar är det gl... |
|
|
Från familjeföretag till modern motorhub – Ljunggrens Motor växlar upp
I motorvärlden finns det ha... |
|
|
Inga mirakelbatterier ändå?
Rabalder kring Verge: Har s... |
|
|
Custom Bike Show på lördag!
På Sveriges nationaldag, nu... |
|
|
Bilder från DGR 2026
Den 17 maj kördes The Disti... |
|
|
ZXMOTO – nytt mc-märke i Sverige
PRESSMEDDELANDE, Köpenhamn,... |
|
|
Gotland Ring Bike Week, välbokat trots turbulens i bolaget!
Det är med glädje vi pratar... |