Gött att se att den lever och frodas! 
http://www.aftonbladet.se/nyheter/article5273679.ab
http://en.wikipedia.org/wiki/George_Tiller

http://www.aftonbladet.se/nyheter/article5273679.ab
http://en.wikipedia.org/wiki/George_Tiller
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
Sedan är det väl lite paradoxalt att de som värnar om livet när det gäller foster ofta i hög grad är för utsläckandet av vuxet mänskligt liv i form av dödsstraff.
De gör ju det för att förhindra mord! Plus att de agerar på uppdrag av Gud så så illa kan det väl inte vara!? Vi måste trots allt respektera religionen och att folk har en tro.
Bara fyra svar på sex timmar? Jag trodde den här tråden skulle urarta till någonting roligt vid det här laget.![]()
Bara fyra svar på sex timmar? Jag trodde den här tråden skulle urarta till någonting roligt vid det här laget.![]()
Ge inte upp än, ibland är inkubationstiden lång.
Rätt vad det är dyker BoSoZuku upp, skriver något klokt, korvgubbe blir förbannad och skriver något otrevligt. BoSoZuKu kommer skriva i korvgubbes gästbok, Kantian lägger sig i, Chrille kommer hem från rymden, t-rex lägger lök på laxen, Chris Ash hänvisar till någon okänd konflikt, bonny drar en konstig paralell (nej visst ja, den är redan klar) å så är succén ett faktum.
![]()
Och vem ska bestämma vem som får ha barn eller inte frågar sig då mysmaffian härinne och svaret på den frågan är tex jag eller av mig utsedd lämplig person. I mån av tid har jag gärna detta som extraknäck. Intresserad Markus?
Var detta klokt nog?![]()
Intresserad Markus?
![]()
Ja, Markus, du har två rätt än så länge i din prognos. Att KG skulle vara otrevlig och försöka med slag under bältet var väl iofs föga oväntat. Sånt beteende på ett forum borde förstås leda till banning.
Jag ska ta och skriva nåt i KG:s gästbok nu så har du 3 rätt. Vi får väl se om du prickar in fler framöver här.![]()
Profetian måste ju förverkligas, så jag bjuder på mitt deltagande.
För det aktuella ämnets debattvärde så finns det tyvärr ett litet problem, jag delar Bozos avsky för whitetrash oberoende av deras etniska tillhörighet. Barn-körkort borde ha firat tjugoårsjubileum för fyrtio år sedan.
Så även viktad rösträtt, tyvärr är den formen av elitism oerhört känsligt för xenofob- och sossemaffian. Vilket inte är så konstigt eftersom det är just dessa människor som inte skulle få ta del av frukten i ett sådant underbart system.
Var det okej? Med hänsyn till tristessämnet försökte jag styra det åt ett annat håll.
Snarare: Diagnos
Stäm av den listan med vår herre Boso.
Skulle man få så många rätt när man bockade av sitt stryktips så hade man tjänat flis.
Tyvärr har tråden spårat ur till off topic igen. Varför blir det alltid så när Korvgubben med flera ger sin in i leken? Pajer som flyger. Om man inte har nån åsikt i trådfrågan kan man väl försöka hålla sig borta?
ZX Moto gör en Honda-lik retromodell
Screenshot Titta bakåt u... |
|
![]() |
Nya Ducati Multistrada V4 Rally
Pressrelease från Ducati (B... |
![]() |
MV Agusta bekräftar ny Brutale
MV Agusta har avslöjat en d... |
![]() |
Yamaha rekordsatsar på GGN
När världens största enduro... |
Buell 1190 Super Cruiser rullar av linan
Screenshot När Buell för... |
|
![]() |
Nytt världsrekord:”highchair wheelie” i 204 km/h
Den brittiske stuntföraren ... |
![]() |
Stora Motorcykelkatalogen 2026
Nu har vi öppnat förbeställ... |
![]() |
Nya Panigale V4 R: Ducatis nya högfartsvapen
Nya Panigale V4 R har senas... |
![]() |
Vilken otrolig comeback!
Spanjoren Marc Marquez full... |
![]() |
Indian slår rekord på Bonneville Salt Flats
Ända sedan INDIAN MOTORCYCL... |