Krasch i Gävle

Hoztic skrev:
Det där är inte samma olycka! Den tråden handlar om hände alldeles utanför Gävle, "korsningen" mellan R80 och E4. Den du hittade är på ett helt annat ställe, 1,5 mil därifrån.
Tragiskt oavsett iofs... :(

jo, jag vet att det inte är samma olycka...

tyvärr var jag kompis med killen som körde ihjäl sig nu :(
 
phasse skrev:
tyvärr var jag kompis med killen som körde ihjäl sig nu :(

Tungt! Ingen jag känner, men jag har ju varit en del på Zone. Alltid tråkigt när en hojbroder hamnar på dom sälla slingervägarna, och ännu värre är det när det är någon hemifrån, och man har många vänner med hoj i både den åldern, och boendes i dom krokarna :(
Som sagt, skänker en tanke till dom anhöriga!
 
Hur har det gått för dom 2 denna tråden handlade om?
Lider verkligen med dom :(
 
Instämmer det vänder sig verkligen i magen när man läser sånt, stackars flicka och bli´av med foten och stackars kille vilka samvetskval han måste ha även om han inte var vållande? Jag kör alltid som en gammal dam med skjuts då jag är livrädd för att vara ansvarig för att ha skadat någon annan.
 
Usch ja.....hoppas det ordnade sig för dessa två så gott det nu gick.
Var ute själv igår efter att ha fått igång vraket...härligt väder men gud vad usla vägarna börjar bli här i länet.
Hoppas verkligen att varken nån hojåkare eller andra får lida för det bristande underhållet.
Som det är nu får man kryssa mellan potthålen på en del vägar för att inte slå sönder framgaffeln! Usch!

Edit:
Hände en olycka igår med en taxi+hoj här i Gävle men vad jag läste så klämde hojåkaren foten och fick följa med till sjukhuset för koll, så han/hon verkar klarat sig bra.
 
Nyheter
Yamaha R7-vinnarens rapport: ”Ett riktigt monster på kurviga landsvägar!”

På MC-mässan i vintras anor...

Nisse Hedlund bortgången

Den legendariske motorkonst...

En dag på dragstrippen

Efter att ha varit aktiv so...

Steve McQueens Scott Squirrel till salu

Detta Scott Flying Squirrel...

Dags för Strängnäs Bike Show!

Sista lördagen i augusti är...

Bikeweekend på Kjula denna helg

Den 22-23 augusti är det da...

Motorcycle Inferno #8

Den 5 september blir Laxhol...

Tiotusentals körde Mälaren Runt

Lördagen den 15 augusti gen...

Mälaren Runt fyller 40 år

Nu på lördagen den 15 augus...

Steve Holcombe klar för GGN!

Pressmeddelande 2026-08-10 ...

Back
Top