Kräftrejset 2012

RaceMe

Gudomlig sporthojare
Gick med
11 Sep 2005
Ort
Örebro
Hoj
Husa 450, Husa 550x2st, Husa 650, ATK 450, KTM 350, KX 125
Det ni har väntat på hela året förutom Valborgslägret är nu beslutat. :banana:banana

Kom upp till örebro och provkör nya banan 25 augusti och kör Kräftrejset. Den största och mest prestigefyllda tävlingen på hela året. Eget koncept. En klass. Alla kör mot alla. Galet roligt. Alla älskar denna tävling. Korta rejs på fem varv. Typ...... 20 heat på hela dagen. Sen badtunna och kräftskiva på kvällen. Deltar du inte på kräftskivan så vinner du inte heller kräftrejset. Möjligt att du kan vinna kör-momentet. Men aldrig hela tävlingen. :-)

Kostar lite mera i år. Men inte värre än att det fortfarande är svinbilligt. I år ska ni få en liten unik present som endast deltagare i Kräftrejset får. Så kan ni vifta med den, medan dom andra skramla med sina bucklor och pokaler. :glömdet

Anmälan sker på plats, licenskrav. Elit, senior, junior, eller baslicens är godkänt. Även tillfällig licens för enklare tävling kan lösas via SVEMOS hemsida eller på plats. Men det bästa ni olicenserade kan göra är att ta ut en baslicens nu. Så är ni försäkrade hela året på alla träningar, till och från träningar och alla enklare tävlingar som kommer att anordnas. Sala kommer ju att ha en. Borås och Eskilstuna vill jag oxå att dom anordnar. Det kommer att bli en cup av alla enklare tävlingar som anordnas under säsongen. Så licensen har betalat sig då redan.
 
Den som kommer först till depån och som även tänker deltaga i kräftrejset får en T-shirt.
 
*/ ?>
Nyheter
Stark Future tredubblar omsättningen

Barcelona, Spanien – april ...

Harley-Davidson lanserar RIDE

Pressrelease från Harley-Da...

KTM uppdaterar sin elhoj

Pressrelease från KTM: ...

Verksamheten säkrad på Gotland Ring!

Det har varit många turer k...

Ducati Superleggera V4 Centenario – kolfiberdrömmen

Med anledning av Ducatis 10...

Yamaha Ténéré 700 World Raid provkörd och klar!

Just nu återhämtar vi oss p...

Provkörning pågår, Ténéré 700 World Raid!

Just nu är vi mitt i provkö...

Världslansering, Yamaha Ténéré 700 World Raid!

Just nu är Bike på plats på...

Scenic – navigering för dig som prioriterar vägen framför destinationen

Screenshot I samband med...

CTEK visar upp ny laddare och ”booster”

CTEK NXT 5 Nu börjar sol...

Back
Top