Konkreta priser! Vart försäkrar man?!

Pappsen

Big Dick club member
Gick med
6 Mar 2003
Ort
Oslo/Karlstad
Hoj
KTM Duke - 01
Hej allihopa, alla inlägg i detta forum kretser lite som "flugorna kring skiten" tycker jag. Nu är det dags att försäkra och jag funderar garanterat som många andra vart i H-e man gör detta bäst. :confused:
Har inte själv kollat så mycket än, är hos TH sedan förra året men de skall ju höja premien nu så ett byte är troligt, Förresten vilket skit bolag, kräks när jag tänker på dem :kocko nåt jävla bolag borde väl gilla oss :brinnerup

Alltså: Finns det någon som vet vart man skall försäkra sig i år? Är 30 år och har full bonus, bor i Karlstad.
 
Som vanligt så är det att bara ringa och ringa, till alla bolagen. För mer info. då det är stora skilnader imellan oss alla. Står den i garage eller på gatan, hur länge har du haft kk? etc.
 
Pappsen skrev:
Alltså: Finns det någon som vet vart man skall försäkra sig i år? Är 30 år och har full bonus, bor i Karlstad.
Svaret är mycket enkelt. Efter att du har ringt alla bolagen, gärna flera gånger, så väljer du det bolag som erbjudit dig den bästa dealen.

Det finns inget bolag som är bäst för alla.
 
Trygg Hansa är snart det enda bolaget som tillåter "utbildningsdagar i smc-regi på bana"...
Jag håller mig till TH tror jag...
 
Nyheter
Gotland Ring Bike Week ´26 går mot deltagarrekord!

Med en månad kvar är det gl...

Från familjeföretag till modern motorhub – Ljunggrens Motor växlar upp

I motorvärlden finns det ha...

Inga mirakelbatterier ändå?

Rabalder kring Verge: Har s...

Custom Bike Show på lördag!

På Sveriges nationaldag, nu...

Bilder från DGR 2026

Den 17 maj kördes The Disti...

ZXMOTO – nytt mc-märke i Sverige

PRESSMEDDELANDE, Köpenhamn,...

Gotland Ring Bike Week, välbokat trots turbulens i bolaget!

Det är med glädje vi pratar...

Danske Vilh. Nellemann övertar Honda-importen i Sverige

Äntligen är frågan om vem s...

Danske Vilh. Nellemann övertar Honda-importen i Sverige

Äntligen är frågan om vem s...

Harley‑Davidson ”Creators Custom Clash”

Harley‑Davidson drar igång ...

Back
Top