Christopher
Bombrepa.se
Roadragge har tagit en dykartub och monterat på nippel mot ventilen på andningsregulatorn. tycker jag är en jäkligt nice lösning!
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
Ja, Michelin verkar över lag vara svåra att få att ploppa på fälgenMetzeler och Pirelli har jag ploppat med vanlig handdriven cykelpump utan några större problem.
Ja, Michelin verkar över lag vara svåra att få att ploppa på fälgenMetzeler och Pirelli har jag ploppat med vanlig handdriven cykelpump utan några större problem.
Ja det eller co2 tub modell större från paintball blir nog bästa lösningen!
Kanske är jag helt fel ute nu men jag kan då inte förstå vitsen med en liten paintballpatron i detta sammanhang. ?? En liten paintball-patron kan väl aldrig fylla upp ett helt MC-däck? Eller finns det paintballartilleri numera? Du kommer i vilket fall inte att kunna reglera trycket då de väl saknar manometer?
Sluter däcket bara tätt mot fälgen kan du pumpa upp det med en manuell cykelpump. Har du slappa armmuskler och vill göra ett budgetköp så investera i en 12-volts minikompressor för 99 kr på rusta. De pumpar upp ett MC-däck hur lätt som helst.
Om det handlar om att få däcket att sätta sig på fälgen så kör startgasalternativet för några tior.
Men visst är det bra att ha en riktig kompressor då de onekligen kan användas till annat än fylla luft i däck. Men det är absolut inte nödvändigt om du bara ska fylla ett däck.
Eller.... åk till närmaste mack och använd kompressorn där.
Roadragge har tagit en dykartub och monterat på nippel mot ventilen på andningsregulatorn. tycker jag är en jäkligt nice lösning!
Nu är det snart dags, världens största endurotävling, Gotland Grand Nati...
A2-sporthoj med winglets – och ett pris som överraskar BMW:s nya A2-fami...
Mer effekt, ny ram och Factory Made Ducati har vässat sin superbike-flag...
Fyra Aprilia i topp fyra. Samma helg bytte VM-ledningen ägare för åttond...
Wunderlich lanserar tre skyddskomponenter för BMW F 450 GS – motorskydds...
Pressrelease, Borgo Panigale (Bologna), 8 oktober 2026: Ett år efter deb...
MotoGP inför nytt helgformat från 2027 Två startfält. Två showdowns. Ett...
En helt ny Bonneville T40, ny Street Triple 798, uppdaterad Tiger 900 oc...
Raven Moravia TX Air+: Seriösa mc-kläder till ett överraskande smart pri...
Misano gav Márquez hans femte fulla raceseger sedan Ungerns GP i juni oc...