Komplement till Kompislistan

Bodoe

Motorhaverist? Javisst!
Gick med
6 Mar 2003
Ort
Sthlm
Hoj
Honda NSR 250 SP -90, Kawasaki KX 250 -91 (Elduro!), Kawasaki ZR750 Zephyr -97, KTM 450 SMR -04...
På ett forum med över 13k användare (dock med enbart ett fåtal aktiva) är det många man kan bli kompis med. :)

Det som saknas på denna kompislista är plats för en rad bredvid namnet som beskriver kompisen. Man kan ju vara kompisar även om man inte känner varandra IRL och det finns flera exempel då denna nya funktion skulle vara till nytta.

Man får kanske erbjudandet av någon med hjälp i garaget eller möjlighet att få låna speciella verktyg mm av en viss personm, kanske personen i fråga har speciella kunskaper inom ett visst område som intresserar en själv, och då vill man kanske lägga denna person i kompislistan så man kan ta kontakt då man behöver.

Är man lite glömsk och inte är väldigt aktiv (spenderar timmar varje dag) kanske man glömmer vem personen är och varför han är ens "kompis". Det vore ju synd att gå miste om den hjälp detta forums medlemmar erbjuder varandra.

Bara jag som ser en nyttan av detta? :va
 
JA VILL HA ETT KLOTTERPLANK
HEHE

nej men lite uppdatering på kompislistan hade kanske nt vatt dumt :D
 
*/ ?>
Nyheter
BMW R 12 G/S – ännu bättre med Wunderlich

Tysk precision möter äkta G...

Vinn en batteriladdare från CTEK

I samarbete med CTEK har vi...

Video: KTM 1390 Super Adventure S EVO!

Super Adventure och Teide ...

Bokningar pågår till Gotland Ring Bike Week!

Boka sommarens härligaste b...

Gotland Ring GPE Circuit i konkurs, verksamheten räddad!

Bolaget bakom den dagliga d...

Besöksstorm till MC-mässan på Elmia

Den svenska mc-mässan har v...

MC-mässan startar idag

Med start idag, den 23 janu...

Fullt drag på mc-mässan i Jönköping!

Bikes monter full till bred...

Nya Indian Chief Vintage

I kölvattnet av att ha spar...

MotoGP 2026: kalender och förare

MotoGP-kalendern och förarn...

Back
Top