Klädkod halskedja

  • Thread starter Thread starter Merovingian
  • Start date Start date

Vill du ha en kedja runt halsen? (Alltså inte snigel på ögat)


  • Antal röstningar
    0
Jag har en exakt likadan som jag gjorde själv i 8an eller 9an (köpte ringar och klämde ihop)... hade den väl i tre år kanske. Kul med något man gjort själv. Men har lessnat på den och så passar den bara om man har en t-shirt med "tajt" ringning eller en skjorta med någon knapp uppknäppt. Sitter ganska tajt runt halsen, ingen hiphop kedja direkt.
Kallades kungakedja/kungskedja eller något tror jag det var, hittade den i en bok med typ vikinga inspirerade smycken på träslöjden :rolleyes:

Jag har aldrig skjorta eller tajt t-shirt, det är Gh3y.. :)
Den är lite större än den på bilden så den är inte så tätt mot halsen.
 
Haha, ja då passar du nog bättre i kjeTTing än vad jag gör om du knallar runt i feta hoodies å slappa t-shirts....

Inga feta hoodies och jag äger ett bara par jeans. Träskor, mjukisar/jobbyxor och vanliga t-shirt är det som gäller... :P
 
Dessa två biltemaprodukter borde vara obligatoriska för GG medlemmar:

Archive%5CProduct_images%5C25%5CLarge%5C25-148_l.jpg


Archive%5CProduct_images%5C36%5CLarge%5C36-240_l.jpg
 
Back
Top