Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
Även jag sitter och tittar på annonser på kåpor men inte vågat beställa då man läser om dålig passform etc. Dessa utlåtanden är dock några år gamla så jag undrar som ovanstående inlägg om det finns någon som köpt kinakåpor under det gångna året och har lite feedback på passformen och skicket i allmänhet. Dyrt är det inte men om det bara kommer en kartong med prylar som får mig att utöka mina svordomar är intresset svalt. Köpte en cuts till min cbr och fick den idag (från HK) men inte provat den på hojen ännu. Skicket är väl inte som original men helt ok för pengarna. Något litet märke från dammkorn annars inget som man stör sig på - dock inte sett den i solen ännu. Tror att totalintrycket blir kalas om den bara passar mot originalbakdelen utan irriterande glapp. Gav £35 vilket blir klart billigare än hos hondahandlaren. Finns så många läckra kåpor att man inte vet vilken man skall köpa![]()
Jag köpte mina från http://stores.ebay.com/auctmarts1?_rdc=1 och är mycket nöjd, passformen skulle jag säga är 99%. Jag har en gsxr 750 2008 så jag vet inte hur det är med andra hojar.
Lite dyrare men hitta ett par riktigt snygga till min hoj så då sparar jag ju lackkostnaden på 2k dessutom.
Hur lång tid tog det att få sakerna?
Jag köpte mina från http://stores.ebay.com/auctmarts1?_rdc=1 och är mycket nöjd, passformen skulle jag säga är 99%. Jag har en gsxr 750 2008 så jag vet inte hur det är med andra hojar.
|
|
Ny Suzuki-importör
Suzuki SV-7 GX var en av Su... |
|
|
Suzuki byter importör!
Suzuki SV-7 GX var en av Su... |
|
|
MotoGP-säsongen avslutas i stor stil
Den traditionella finalbild... |
|
|
Återkallelse av KTM 125, 250, 390 och 990 DUKE-modeller från årsmodell 2024
Är din KTM bland dem som sk... |
|
|
Nordic Sport & Event sammanfattar 2025 års GGN
Pressrelease; Visby, 2025-1... |
|
|
2026 års YAMAHA XSR900 GP
Yamahas Sport Heritage-seri... |
|
|
Yamaha firar 70 år med klassiska Supersport-färger
Yamaha Motor firar sitt 70-... |
|
Smarta garageprylar från IVON!
IVON motorcykellyft, 450 ki... |
|
|
|
Med ny V-twin och monocoque-ram
Ducati presenterar nya Hype... |
|
|
Slutstrid i MotoGP
MotoGP-säsongen börjar lida... |