Här visas vad som komma skall från Kawasaki..
http://www.motorcyclenews.com/MCN/s...uperbikes/2010/August/3sep-wsb-2011-kawasaki/
http://www.motorcyclenews.com/MCN/s...uperbikes/2010/August/3sep-wsb-2011-kawasaki/
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
Vad skulle de ha, Biltema?Varför kör de Showa, är inte det ett Honda-ägt märke?
Att nästan alla kör Öhlins borde ha en anledning. Att då välja ShowaVad skulle de ha, Biltema?Öhlins har leverat till rätt många även då det var Yamaha-ägt.

Kan ju också ge en fördel om Showa får fram bättre prylar än Öhlins.Att nästan alla kör Öhlins borde ha en anledning. Att då välja Showa![]()
Eller så blev det för dyrt för dem? Öhlins har ett antal hojar att sköta och behövde inte fjäska för Kawa.Att nästan alla kör Öhlins borde ha en anledning. Att då välja Showa![]()
Chansen är väl lika stor som att det ligger två bystiga 20-åriga blondiner i min husvagn när jag vaknar i morgonbitti. Men hoppet är ju det sista som överger en har jag hörtKan ju också ge en fördel om Showa får fram bättre prylar än Öhlins.

När Kawa inte vinner WSBK titeln 2011 så beror det på andra saker än att fjädringen inte är ifrån Upplands Väsby. Synd lite, för om du ändå hade en bystig blondin över så....Chansen är väl lika stor som att det ligger två bystiga 20-åriga blondiner i min husvagn när jag vaknar i morgonbitti. Men hoppet är ju det sista som överger en har jag hört![]()
A2-sporthoj med winglets – och ett pris som överraskar BMW:s nya A2-familj har fått sin tredje medlem. Efter F 4...
Mer effekt, ny ram och Factory Made Ducati har vässat sin superbike-flaggskepp. Panigale V4 2027 får 218 hästkra...
Fyra Aprilia i topp fyra. Samma helg bytte VM-ledningen ägare för åttonde gången. 2026 års MotoGP-säsong vägrar ...
Wunderlich lanserar tre skyddskomponenter för BMW F 450 GS – motorskyddsbåge, motorskydd och tankskyddsbåge – ut...
Pressrelease, Borgo Panigale (Bologna), 8 oktober 2026: Ett år efter debuten av Ducatis första motocrosshoj bekr...
MotoGP inför nytt helgformat från 2027 Två startfält. Två showdowns. Ett MotoGP. Nu kan fansen se fram emot en ä...
En helt ny Bonneville T40, ny Street Triple 798, uppdaterad Tiger 900 och Tiger 1200 . Triumph Motorcycles har b...
Raven Moravia TX Air+: Seriösa mc-kläder till ett överraskande smart pris Ventilation, anpassningsbart väderskyd...
Misano gav Márquez hans femte fulla raceseger sedan Ungerns GP i juni och hans fjärde helg med maxpoäng. Marc Má...
På MC-mässan i vintras anordnade vi en tävling där förstapriset var en säsong med nya Yamaha R7. Tävlingen blev ...