Karlstad med omnejd=köra båge?

Pappsen

Big Dick club member
Gick med
6 Mar 2003
Ort
Oslo/Karlstad
Hoj
KTM Duke - 01
Är det nåt drag i solstaden till helgen? Pappsen kommr hem och kunde tänka sig en lite bus runda på lördag :tummenupp , bingo in the pussy!
 
Last edited:
Inte helt säker med tippar ett tiden, återkommer med detta senare men vi kan ju alltid träffas vid egen tid och samköra dit. Vore ball att komma som ett sällskap till sälskapet, kan ju bli en del frans nissar där :D
 
Fan va gött att se att det börjar bli lite Karlstadfolk här :)

Det är väl Kristinehamns Mcklubbs årliga tur? Har för mig att det är så, Mattiaz vet säkert mer.
 
Hagster skrev:
Fan va gött att se att det börjar bli lite Karlstadfolk här :)

Det är väl Kristinehamns Mcklubbs årliga tur? Har för mig att det är så, Mattiaz vet säkert mer.

Oerhört kul tillställning, sitta och fisa karavan med gynstolsåkarna. Adrenalinpumpande värre.
 
Brukar samlas en hel det hojar på bikestreet innan. Blir en ganska imponerande kortege redan från K-D som ansluter sig till övriga i Kristinehamn.
 
Kul värre, tid och plats när ni vet lite närmare. Känns som att vi kan göra en avstickare från fransfjollorna:) Blir min premiär tur så man är lite grön på denna båge fast det blir nog dyngbra :D Verkar som att vi kan bli en ansenelig skara, moro..
 
Skulle vara trevligt att skaka tass med dig Pappsen... :hej
Har förmodligen en del att stå i under påskhelgen med tanke på utställning Custom Motor Show i Jönköping då.
Men det går väl fler tåg under säsongen...
 
700 förra året... i slutet av Mars.

Nu är det den 18e April, det lär med all säkerhet bli ännu fler deltagande, även om det är massa "fransfjollor".

Så delta för fan, det är ju ett lysande tillfälle att visa upp motorcyklismen (nu talar jag fint :rolleyes: ) Om inte annat... se om ni står pall för att köra sträckan i vanlig fart... det kan ju ställa lite krav på muskulaturen i armarna har man ju hört :crash

Ni behöver ju inte lägga er sist heller.... jag låg som 8e hoj förra året, fast då har ju vi i styrelsen förtur... i år lär jag åka ännue längre fram :bow
 
Rascal skrev:
Skulle vara trevligt att skaka tass med dig Pappsen... :hej
Har förmodligen en del att stå i under påskhelgen med tanke på utställning Custom Motor Show i Jönköping då.
Men det går väl fler tåg under säsongen...

Klart det gör, fan va synd att det är lite långt till Jönköping :mad: i sommar blir det fett med mc körning! Du Rascal, du har PM.
 
*/ ?>
Nyheter
MC-mässan startar idag

Med start idag, den 23 janu...

Fullt drag på mc-mässan i Jönköping!

Bikes monter full till bred...

Nya Indian Chief Vintage

I kölvattnet av att ha spar...

MotoGP 2026: kalender och förare

MotoGP-kalendern och förarn...

Benavides till dramatisk Dakar-seger

Luciano Benavides, som gick...

Gotland Ring Bike Week 2026 – rabatt på färjan klar!

Alldeles nyss fick vi klart...

Michelin lanserar Anakee Adventure 2 – nytt adventuredäck med fokus på väg, men redo för grus!

Michelin breddar sitt adven...

Svensk auktion med tävlingshojar

Det svenska företaget Antiq...

Officiella: Harley-Davidsons 2026-nyheter

Efter att Cruiser-programme...

WP kliver in i bromsvärlden – lanserar helt nya bromssystem

WP har länge varit synonymt...

Back
Top