spinnanders
Ny medlem
Tyvärr!!!! Men vi har en liten traktor som plogar där iblandDa Fris skrev:Jag, The Duke och Fritte hade pratat om det. Tillverkar ni plogar på Dynan ????![]()


Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
Tyvärr!!!! Men vi har en liten traktor som plogar där iblandDa Fris skrev:Jag, The Duke och Fritte hade pratat om det. Tillverkar ni plogar på Dynan ????![]()
Allt går om man vill o kan...hittebarn skrev:ligger ju ett helt berg med uppskottad snö på torget.... tror inte d går så bra å köra mc där imårrn.... snökedjor å stödhjul så kanske d går
Tack för det och tack det samma........mrBandit skrev:Gott nytt Hojår!! önskas alla galningar!![]()
![]()
vad hände ute i världens ände igår?trodde att jag skulle få se dig ute,men inte då..mrBandit skrev:Gott nytt Hojår!! önskas alla galningar!![]()
![]()
mada skrev:Lånar denna tråd lite...
Är på jakt efter en garageplats på Trossö (gärna i närheten av Wachtmeister) med möjlighet till mek och förvaring av verktyg/reservdelar. Hör av er om ni känner till ngt eller kanske har en hörna över i ert garage.
/Marcus
Lobo Gixxer skrev:Hör med Panos här på forumet, han kan ev. ha en plats över.
Att bara tänka Monaco kan få mitt Visakort att springa och gömma sig hos mamma. Sist jag var där gick det åt....... vågar inte ens tänka tanken. Själva loppet är ju kult, men racing är det INTE. Inte en omkörning så långt ögat kan nå och farterna är inte så värst imponerandehittebarn skrev:Från det ena till det andra: Någon som har gott om pengar å e sugen på en upplevelse? http://www.gosporttravel.com/Avdelning.cfm?AvdelningID=65 vi funderar på Monaco eller Monza
vet att det är lite smådyrt i monte carlo, men d e nog sakerna runtom som lockar lite där oxå. Monza e ju d man ska se om d e fart man vill ha, lr sitta vid eau roughe på spa.Da Fris skrev:Att bara tänka Monaco kan få mitt Visakort att springa och gömma sig hos mamma. Sist jag var där gick det åt....... vågar inte ens tänka tanken. Själva loppet är ju kult, men racing är det INTE. Inte en omkörning så långt ögat kan nå och farterna är inte så värst imponerande. Tacka vet jag fria träning till Estoril -95 när Schumi eldade upp sin Ferrari. Hade kunnat betala dyrt för en digitalkamera i handen då
![]()
Tråkigt väder kan innebära bra race.......hittebarn skrev:Frise-pånken, blir nog banan som skiljer pojkarna från männen... SPA. Var inom ramen inte så dyrt där, guldbiljetter buss å hotel ca 7000kr. Vädret är ju lite oberäknerligt där dock.
Da Fris skrev:Tack för det och tack det samma........
Nej. vi var inte ute och körde för de som undrade.....![]()
Ni som snackar om bana borde hänga med......själv är man ju anmäld....
http://www.motorcyklisterna.org/omsmc/omraden/misc/css/default.asp
Hoppas ni hade ett gott nytt år och att ni anmäler er till ovanstående kurs.
Jag vill inte köra ensam, vill ni inte köra så vill jag ha en fotograf...![]()
hittebarn skrev:Frise-pånken, blir nog banan som skiljer pojkarna från männen... SPA. Var inom ramen inte så dyrt där, guldbiljetter buss å hotel ca 7000kr. Vädret är ju lite oberäknerligt där dock.
fAsfaltbarn skrev:Jag ska köra bana, men jag betalar inte så mycket för att får köra bana som hos css. Visst, vill man ha kursen är det säkert inget att orda om men det är jag alldeles för snål för. Jag tänkte anmäla mig mig till nån utav Söndagsåkningarna på Sturup raceway i Maj, det är nämnligen varje Söndag den månaden och det kostar bara 300, synd bara att man inte kan anmäla sig förräns mitten på April... Än så länge har jag inte hittat några andra bankörningar här i söder att anmäla sig till.
Spa måste ju va grymt, och varför inte egentligen, frågan är ju bara om man inte kommer känna: Varför gjorde jag inte detta innan, i år kommer det ju inte gå lika fort alls, fast säkert tillräckligt för oss vanliga, men ändå liksom.![]()
Moto Gp borde man ju också satsa på innan rossi slutar...
En vecka kvar!
Nu är det exakt en vecka kv... |
|
![]() |
Farligt vilseledande alkomätare på marknaden
Ett stort oberoende test ut... |
![]() |
Specialbyggd Yamaha XSR900 GP hyllar Rainey
För att fira den trefaldige... |
![]() |
Vi provkör Indian Sport Chief RT
I Allt om MC nummer 8 som k... |
Ducati 996 SPS – fabriksny 99:a – såld för rekordsumma
När en hojfirma i Tombolo i... |
|
Äldre än en gentleman
Vi har fotograferat en 100 ... |
|
![]() |
MV Agusta återgår till 100% eget ägande
MV Agusta Motor S.p.A. till... |
![]() |
MV Agusta åter självständigt
MV Agusta Motor S.p.A. till... |
![]() |
Kurviger – Appen som hittar vägarna du inte visste att du ville köra
Att köra motorcykel handlar... |
![]() |
Richa blickar framåt mot 70 år i branschen
Bike var på plats på Richa ... |