Kalmar-tråden

tjena martin fan va surt:gnissla hadde vart kul å följa me er jag är ju nere i kalmar nu men ja e på gång å ska åka hem till stockholm presis nu.:huvet har ju hojen me mej å allt :(



tjena:)...ja det va surt att jag inte visste det då men du kommer väl ner fler gånger kanske?bara att hojta till isf så kanske vi kan ses en sväng ju:)

brukar vara ett gäng som åker söndagar från select....brukar bli långa resor med snabb hem-gång men vissa turer kan vara rätt rolig. sms-et brukar ramla in i tel. på förmiddagen med tid och plats och ännu är det lite kallt ute för en annan men lägger väll in en tråd nästa gång det kommer ske. Kul om onsdags-åket blir av....har varit lite ensamt på vägarna sen polarna börja köra erf-endast:D ....om inte annat så kan man alltid cruisa "smedby-vägen" i hop om att hitta några..*garv*!!



ja förra årets åkningar va ok tyckte jag:)bara man slipper kasa motorväg.det är ju inte så upphetsande ju*L*får försöka få igång lite åkning igen då...fixa en sms kedja typ kanske?bara kul att lära känna nytt hojfolk:)
 
Last edited:
He's alive :pannkyss Inte gnälla nu utan kom ut till Henkes garage och var lite trevlig istället. Ska du med till Anderstorp den 15:e? Sir Urban och jag är bokade och klara.

brukar vara ett gäng som åker söndagar från select....brukar bli långa resor med snabb hem-gång men vissa turer kan vara rätt rolig. sms-et brukar ramla in i tel. på förmiddagen med tid och plats och ännu är det lite kallt ute för en annan men lägger väll in en tråd nästa gång det kommer ske. Kul om onsdags-åket blir av....har varit lite ensamt på vägarna sen polarna börja köra erf-endast:D ....om inte annat så kan man alltid cruisa "smedby-vägen" i hop om att hitta några..*garv*!!
 
fan vad skoj verkar ju finnas en hel del folk här i kalmar :tummenupp
får väl bli lite körning till helgen om vädret tillåter:D
 
Avmönstring imorgon för mig, sen skall det bara på ett par nya däck sen så...:rock

Att.Zuckan... Vi hörs på telefon
 
verkar som det är lite folk som ska ut i helgen:)vi är iaf 3-4 hojar som ska ut på lördag.kul om fler åker med....i morgon(torsdag)kan jag köra hela dagen om det finns någon som är sugen på att cruisa runt lite...
 
på lör (14/4) startar vi på shell det är bara komma för dem som vill hänga med:) kl1300 så folk har tid att vakna med hehe:tungan
 
Nån som ska ut på nån runda på fredag? Kan som vanligt inte i helgen:huvet
 
Blev ju en lagom runda idag, dock världens längsta glasskö i Karlskrona :näsblod

Edit: det blev inte mycket till foto när man förminskat det :gnissla
 

Bifogat

  • KallekronaSH1.jpg
    KallekronaSH1.jpg
    131.1 KB · Visningar: 176
O fan kalmar. då skulle vi ju kört fram, jag o en polare vit r1a o en röd honda.
Kanske nästa gång! SMR rockar.:yoparty :yoparty

Tittar man noga ser man att ni står där bak och smyger :D

Vi diskuterade hurvida den vita R1:an gick i kalmar förra säsongen?
 
Tack, för en underbar dag! :tummenupp
Synd att vi på "antikrundan" var tvungna att åka tidigare.

Jag ser fram emot flera rundor, mindre grusåka kanske.
 
ja det var kul dag igår!! hänger nog inte med ut ida .. skalle bang sen igår jäkla skit!:arsele
 
Nyheter
Norton Motorcycles siktar på fyra nya modeller till 2026

Norton Motorcycles förbered...

GB350S i fokus på Wheels and Waves 2025

Honda var tillbaka i Biarri...

En hyllning till mästaren!

Pressrelease från MV Agusta...

Vinnarhoj från Custom Bike Show

I nästa nummer av Allt om M...

Testhoj hämtas från Sulas MC

Vi åkte till Strängnäs för ...

Transportstyrelsen avvecklar appen Mina fordon

Foto: Andreas Johansson ...

Custom Bike Show 2025

Den 7 juni var det åter dag...

Forged följer tre baggerbyggen

Tre amerikanska hojbyggare ...

Trendbrott: Rullgrusolyckor med MC minskar

Statistik från försäkringsb...

Mc-olyckor kopplat till rullgrus minskar

Trendbrott: Statistik från ...

Back
Top