Kör för mycket båge

Marcus_A

Ny medlem
Gick med
6 Mar 2003
Ort
West
Hoj
BMW S1000RR, CRF 450R
Haft mycket klagomål hemma den sista tiden att man aldrig är hemma pga att man alltid kör motorcykel eller är på gymmet vilket gör att städning osv får skötas enbart utav tjejen.
Efter mycket tjat har vi nu kommit överens om att jag ska sköta disken helt o hållet så ordnar hon det andra i hemmet. :yoparty
Dock är hon inte medveten om att Marcus precis har beställt en diskmaskin på nätet.
He he nu kan jag köra ÄNNU mer hoj :rofl
 
Tanken har aldrig slagit dig att du har lyckats hitta en tjej som föredrar att träffa dig framför att sitta ensam och vänta på att diskamskinen skall gå färdigt.......
 
Vad skall man säga... Är man inte hemma så skitar man ju inte ner. Och då skall man väl inte heller behöva städa? :va
 
Marals76 skrev:
Haft mycket klagomål hemma den sista tiden att man aldrig är hemma pga att man alltid kör motorcykel eller är på gymmet vilket gör att städning osv får skötas enbart utav tjejen.
Efter mycket tjat har vi nu kommit överens om att jag ska sköta disken helt o hållet så ordnar hon det andra i hemmet. :yoparty
Dock är hon inte medveten om att Marcus precis har beställt en diskmaskin på nätet.
He he nu kan jag köra ÄNNU mer hoj :rofl


Jag gjorde exakt samma sak, inte fan kom jag undan för det.
Så jag gjorde det enda rätta,, flyttade ut till en egen lya med min hoj.

diskamaskinen tar jag givetvis med mig :gnissla
 
Ja du, välkommen till det onda ekorrhjulet. Nu är det disken, nästa månad tvätten, efter det så skall du ta hand om städningen också. Det kallas "jag är aldrig nöjd syndromet". Lösningarna på problemet är:
1) skaffa städerska som sköter markservicen (funkar kalas)
2) avskaffa tjejen (funkar sådär i längden)

Alla tjejer är onda! :brinnerup
 
Last edited:
loser skrev:
Ja du, välkommen till det onda ekorrhjulet. Nu är det disken, nästa måndad tvätten efter det så skall du ta hand om städningen också. Det kallas "jag är aldrig nöjd syndromet". Lösningarna på problemet är:


Alla tjejer är onda! :brinnerup



Wörd :mattias
 
loser skrev:
Ja du, välkommen till det onda ekorrhjulet. Nu är det disken, nästa månad tvätten, efter det så skall du ta hand om städningen också. Det kallas "jag är aldrig nöjd syndromet".

Ja man måste passa sig så inte sysslorna blir fördelade.
 
aRWe skrev:
100 mil på en helg är det för mycket hoj?

Det är väl snarare tiden som är problemet. Det beror alltså på hur fort du kört. Med busan motsvarar det väl ungefär som att gå ut och köpa kvällstidningen. :hihi Märkte hon att du varit borta?? :fatta!
 
Nyheter
Norton Motorcycles siktar på fyra nya modeller till 2026

Norton Motorcycles förbered...

GB350S i fokus på Wheels and Waves 2025

Honda var tillbaka i Biarri...

En hyllning till mästaren!

Pressrelease från MV Agusta...

Vinnarhoj från Custom Bike Show

I nästa nummer av Allt om M...

Testhoj hämtas från Sulas MC

Vi åkte till Strängnäs för ...

Transportstyrelsen avvecklar appen Mina fordon

Foto: Andreas Johansson ...

Custom Bike Show 2025

Den 7 juni var det åter dag...

Forged följer tre baggerbyggen

Tre amerikanska hojbyggare ...

Trendbrott: Rullgrusolyckor med MC minskar

Statistik från försäkringsb...

Mc-olyckor kopplat till rullgrus minskar

Trendbrott: Statistik från ...

Back
Top