Köp en #22MOZZ!-tischa och rädda (h)julen!

Shit!
Har haft alldeles för fullt upp med mina egna åtaganden och helt missat denna tråd min vän. Är det för sent att lägga en beställning? Blir det en andra tryckning inför avresan till Daytona eller råkar det finns någon small kvar som ännu är osåld?

Ämnar i så fall återgälda vänligheten från ifjol när du hjälpte mig till ön.:krama
Kram BG

Vi kan väl byta? Du får en MOZZ tischa och jag får en BG-tischa?:)
 
Vi kan väl byta? Du får en MOZZ tischa och jag får en BG-tischa?:)
Låter som en utmärkt idé Magnus! Vi hörs om hur tröjutväxlingen ska gå till. Vore trevligt att träffas IRL igen.
/BG
App, app, app, man kan inte ge bort en sponströja!:7peta

Ni måste naturligtvis sponsra varandra med minst 300! :D
Jag förstår hur du tänker och du har så klart helt rätt. Både Magnus och jag har ju stöttat varandra genom att köpa varsin tröja av varandra tidigare även om det rör sig om olika årgångar. Då var det "real cash" i mynt som gällde men det var ju på den tiden då vi betalade merparten av vår racing med de pantburkar vi kunde samla ihop på nätter och helger. Nu när vi blivit multinationella båda två får vi väl helt enkelt överlämna åt våra ekonomiavdelningar att göra upp räkningarna med varandra...:glömdet:D
/BG ;)
 
Då var tischan ankommen, skal se om jag får avbildat från något kul nästa säsong och den kommer säkerligen att hjälpa mig köra snabbare än snigelfart på Rudskogen.

Tack #22Mozz
 
Då var tischan ankommen, skal se om jag får avbildat från något kul nästa säsong och den kommer säkerligen att hjälpa mig köra snabbare än snigelfart på Rudskogen.

Tack #22Mozz

Tack själv! Ett nöje! God Jul!
:tummenupp:)

- - - Updated - - -

Låter som en utmärkt idé Magnus! Vi hörs om hur tröjutväxlingen ska gå till. Vore trevligt att träffas IRL igen.
/BG

ABSOLUT!:tummenupp
 
Nu när vi blivit multinationella båda två får vi väl helt enkelt överlämna åt våra ekonomiavdelningar att göra upp räkningarna med varandra...:glömdet:D
/BG ;)

Mörchendajs-avdelningen har fått anställa, igen! Ett himla snärj där så här i juletider....
 

Bifogat

  • Mörchendajs.jpg
    Mörchendajs.jpg
    57.7 KB · Visningar: 27
Nyheter
En vecka kvar!

Nu är det exakt en vecka kv...

Farligt vilseledande alkomätare på marknaden

Ett stort oberoende test ut...

Specialbyggd Yamaha XSR900 GP hyllar Rainey

För att fira den trefaldige...

Vi provkör Indian Sport Chief RT

I Allt om MC nummer 8 som k...

Ducati 996 SPS – fabriksny 99:a – såld för rekordsumma

När en hojfirma i Tombolo i...

Äldre än en gentleman

Vi har fotograferat en 100 ...

MV Agusta återgår till 100% eget ägande

MV Agusta Motor S.p.A. till...

MV Agusta åter självständigt

MV Agusta Motor S.p.A. till...

Kurviger – Appen som hittar vägarna du inte visste att du ville köra

Att köra motorcykel handlar...

Richa blickar framåt mot 70 år i branschen

Bike var på plats på Richa ...

Back
Top