MikkE
Guest
Damn! Feting till klocka som ser jävligt tuff ut. Dock för mkt pengar

Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
Något nato-band blir det nog inte haha, 300 spänn för nylon?![]()
Den var ju iaf tjock. Men inte så värst snygg. Då skulle jag hellre lägga de pengarna på en Corvus Bradley Dive Watch med NATO-armband. Den föll mig mera i smaken.Damn! Feting till klocka som ser jävligt tuff ut. Dock för mkt pengar![]()
Det var tjockleken och armbandet som tilltalade mig mycket. Display och övrigt var väl annars inte så speciellt.Den var ju iaf tjock. Men inte så värst snygg. Då skulle jag hellre lägga de pengarna på en Corvus Bradley Dive Watch med NATO-armband. Den föll mig mera i smaken.
Men jag skulle inte lägga de pengarna alls på en klocka just nu. Däremot så har två kameratidningar testat en mycket intressant kamera som kanske kommer att göra ett litet hål i mitt bankkonto någon gång inom en inte allt för avlägsen framtid...![]()
Mja, gillar inte riktigt det där med att den ser ut som någonslags kopplingsanordning från mejeriindustrin.Det var tjockleken och armbandet som tilltalade mig mycket. Display och övrigt var väl annars inte så speciellt.
Men jag skulle inte lägga de pengarna alls på en klocka just nu. Däremot så har två kameratidningar testat en mycket intressant kamera som kanske kommer att göra ett litet hål i mitt bankkonto någon gång inom en inte allt för avlägsen framtid...![]()
Den var ju iaf tjock. Men inte så värst snygg. Då skulle jag hellre lägga de pengarna på en Corvus Bradley Dive Watch med NATO-armband. Den föll mig mera i smaken.
Det var tjockleken och armbandet som tilltalade mig mycket. Display och övrigt var väl annars inte så speciellt.
Verkar logiskt, tack
Och tack till dig också!
No hard feelings, jag tappar bara fattningen med människor som skall påpeka att de minsann var först e.d. Sorry!
Något nato-band blir det nog inte haha, 300 spänn för nylon?![]()
Vart köptes den länken? Har den ett namn?Jag har länken på min, då är den verkligen massiv. Ska skaffa mig en mesh-länk också![]()
Behöver som sagt nytt glas och kanske en rengöring...
Behöver som sagt nytt glas och kanske en rengöring...
Läste du historien bakom klockan? Rätt intressant läsning faktiskt.
http://corvuswatch.com/index.asp?page=1958_bulova_1964_blancpain
Behöver som sagt nytt glas och kanske en rengöring...
Rolig historia om klockbandet !! Tillverkningskostnaden lär vara sjukt låg, bra marginal på den produkten, bara att gratulera tillverkarna![]()
http://www.traserh3watches.com/en/home/index.php Alla dagar i veckan![]()
![]() |
Tierp Arena värd för EM i Dragracing
Den 7–10 augusti 2025 förva... |
120 unga motocrosstalanger från hela världen möts i Uddevalla
Screenshot Den 16–17 aug... |
|
En vecka kvar!
Nu är det exakt en vecka kv... |
|
![]() |
Farligt vilseledande alkomätare på marknaden
Ett stort oberoende test ut... |
![]() |
Specialbyggd Yamaha XSR900 GP hyllar Rainey
För att fira den trefaldige... |
![]() |
Vi provkör Indian Sport Chief RT
I Allt om MC nummer 8 som k... |
Ducati 996 SPS – fabriksny 99:a – såld för rekordsumma
När en hojfirma i Tombolo i... |
|
Äldre än en gentleman
Vi har fotograferat en 100 ... |
|
![]() |
MV Agusta återgår till 100% eget ägande
MV Agusta Motor S.p.A. till... |
![]() |
MV Agusta åter självständigt
MV Agusta Motor S.p.A. till... |