Kåpor?

Köp en kraschkåpa och lacka om det är kris? Annars kolla på ebay.com, ebay.de eller ebay.co.uk!

/M
 
pl_84 skrev:
2304376 Snart ger jag upp...
Behöver bakkåpor till en GSX-R 750 -96.. Någon som har? Färg spelar ingen roll..

Det verkar inte vara någon från Karlstad som behövde extra semester pengar (Läs tråd)..

http://www.sporthoj.com/forum/showthread.php?t=124694&page=1&pp=20

har läst tråden och jag behöver pengar :tummenupp

Skicka pm om du behöver inkassohjälp

Du har fått flera frågor och tips i tråden, har du läst dom?
 
Last edited:
Marcus74 skrev:
2305490 Köp en kraschkåpa och lacka om det är kris? Annars kolla på ebay.com, ebay.de eller ebay.co.uk!

/M


Måste ha så jag kan ha någon på bönpallen.. finns det kraschkåpor som passar till den???
 
Hoztic skrev:
2306956 Det går att skära ut så att du kan sätta dit sadeln på bakramen! :tummenupp

Har hållt på några dagar men en kraschkåpsbakdel till r6an, fy fan vilket slit :huvet ska snart ut och byta alla andra också
 

Bifogat

  • DSCN2172.JPG
    DSCN2172.JPG
    58.5 KB · Visningar: 59
Mr Helmut skrev:
2306972 Har hållt på några dagar men en kraschkåpsbakdel till r6an, fy fan vilket slit :huvet ska snart ut och byta alla andra också
Skulle behöva det till min hoj jag också, bakändan är ju tex smulor just nu :( Fast jag köper nog en komplett bakdel istället :)
Hur ska du lacka den?
 
Hoztic skrev:
2306985 Skulle behöva det till min hoj jag också, bakändan är ju tex smulor just nu :( Fast jag köper nog en komplett bakdel istället :)
Hur ska du lacka den?

Det ska bli en ratbike nu så det får nog dröja lite skulle jag tro. Egentligen skulle jag vilja ha den helvit med vita fälgar men då måste jag köpa fälgar också. Igår hämtade jag en bucklig tank (blå) så nu har jag alla nya saker. Men får så vilken färg den blir i.

Kostar ju inte så mycket med kraschkåpor men satan vilken taskig passform :huvet men ska du ta ut för passagerardyna å sånt så har du ju ändå mer att göra.

Helvit eller röd, sprayburk eller lackerare :confused:

Lycka till
 
Mr Helmut skrev:
2307003 Det ska bli en ratbike nu så det får nog dröja lite skulle jag tro. Egentligen skulle jag vilja ha den helvit med vita fälgar men då måste jag köpa fälgar också. Igår hämtade jag en bucklig tank (blå) så nu har jag alla nya saker. Men får så vilken färg den blir i.

Kostar ju inte så mycket med kraschkåpor men satan vilken taskig passform :huvet men ska du ta ut för passagerardyna å sånt så har du ju ändå mer att göra.

Helvit eller röd, sprayburk eller lackerare :confused:

Lycka till

Vart köpte du dina kåpor???
 
pl_84 skrev:
2306541 Måste ha så jag kan ha någon på bönpallen.. finns det kraschkåpor som passar till den???

Klart det finns, det finns ju "street" kåpor med uttag för lysen, originalfästen och passagerarsadel. Har inte koll på något märke på rak arm sådär, men jag vet att det finns. Någon som har ett bra märke? Jag känner bara till sebimoto, motoforza men det finns ju en uppsjö med tillverkare.
 
pl_84 skrev:
2307518 Vart köpte du dina kåpor???

på e-racing

Marcus74 skrev:
2307538 Klart det finns, det finns ju "street" kåpor med uttag för lysen, originalfästen och passagerarsadel. Har inte koll på något märke på rak arm sådär, men jag vet att det finns. Någon som har ett bra märke? Jag känner bara till sebimoto, motoforza men det finns ju en uppsjö med tillverkare.

det hade ju varit kul å veta innan jag köpte mina:D

Några dagars jobb så ser den ut sådär
 

Bifogat

  • DSCN2208.JPG
    DSCN2208.JPG
    62.3 KB · Visningar: 50
Nyheter
Brembo inför nya Hyction‑bromsskivor i WorldSBK 2027

Brembos nya carboceramiska ...

Ducati lanserar Desmo450 EDS

Ducati lanserar Desmo450 ED...

Custom Bike Show 2026

I år var det 52a gången Cus...

Gotland Ring Bike Week ´26 går mot deltagarrekord!

Med en månad kvar är det gl...

Från familjeföretag till modern motorhub – Ljunggrens Motor växlar upp

I motorvärlden finns det ha...

Inga mirakelbatterier ändå?

Rabalder kring Verge: Har s...

Custom Bike Show på lördag!

På Sveriges nationaldag, nu...

Bilder från DGR 2026

Den 17 maj kördes The Disti...

ZXMOTO – nytt mc-märke i Sverige

PRESSMEDDELANDE, Köpenhamn,...

Gotland Ring Bike Week, välbokat trots turbulens i bolaget!

Det är med glädje vi pratar...

Back
Top