Jag måste slå min dator för att den ska starta

zoltan

Motard pöjk
Gick med
17 Dec 2006
Ort
Västerås!
Hoj
TT600R,KX500 & FYM
:tummenupp

Så här ligger det till, Jag startar min dator via knappen och kan sitta ungefär fem minuter sen slocknar den utan anledning och skärmen blir svart:va Men efter ett välplacerat slag så startar den om igen som inget har hänt. Datorn har vart så här förut men då blev den normal efter någon vecka igen. Nu var det nog några månader sen den var så här och nu har den börjat igen..Vad kan vara fel?

Detta händer enbart då datorn startas för första gången sen kan jag sitta hur länge som helst utan avbrott. Det här börjar gå mig på nerverna:huvet
 
HP pavilion?
Dom är sådana.
Antagligen besatta av onda andar.
Kontakta "Smartman".
Jag byter min.
I dag.
 
Du borde öppna upp burken och känna på kablarna som sitter i burken samt känna på strömkontakten bak. Det är inte bra att slå på burken på grund av att hårddisken kan gå sönder om du har otur att datorn skriver till disken medeans du bankar för kung och fosterland :D har du garanti lämna in skiten.
 
Datorn är en fujitsu siemens och är väll 3 år gammal men uppgraderad med hårdvara gradvis, glapp kontakt har jag svårt att tro för jag har känt och klämt på varje kabel och så stänger den inte av sig ifall man "rör" på den.
 
Last edited:
Nyheter
En vecka kvar!

Nu är det exakt en vecka kv...

Farligt vilseledande alkomätare på marknaden

Ett stort oberoende test ut...

Specialbyggd Yamaha XSR900 GP hyllar Rainey

För att fira den trefaldige...

Vi provkör Indian Sport Chief RT

I Allt om MC nummer 8 som k...

Ducati 996 SPS – fabriksny 99:a – såld för rekordsumma

När en hojfirma i Tombolo i...

Äldre än en gentleman

Vi har fotograferat en 100 ...

MV Agusta återgår till 100% eget ägande

MV Agusta Motor S.p.A. till...

MV Agusta åter självständigt

MV Agusta Motor S.p.A. till...

Kurviger – Appen som hittar vägarna du inte visste att du ville köra

Att köra motorcykel handlar...

Nya europeiska riktlinjer ska höja kvaliteten på avancerad MC-utbildning

I samband med MotoGP-racing...

Back
Top