Hightuned
Ny medlem
För tankarna till den där kofiber PV:n med en B21:a på 770kusar. Skippa lågprofil däcken och kebab-vingen så kommer den blir hur ball som helst!. 
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
Dee_cati skrev:Jodå, den ska vara körklar för gata till nästa sommar. Sen om det blir till att besikta med annan motor är en annan femma.
mavve: Toppfart är inte allt, jag drar nog en 740 upp till 200knyck iafOch på bana har du inget behov av mer fart oftast, men gärna schysst acc och det är det nu. 1-2-3-4:an på 12-14sekunder sen varvar du ur den
fort går det iaf!
Och på strippen räcker det med en schysst start, bra 60-fotare och sen kan man gärna köra på varvstoppet över mållinjen.
Dee_cati skrev:Ta dig till arboga/kolsva i vinter så får du se den på isen, annars kanske den kan ses på strippen nästa år. Iaf om brorsan får bestämma, han äger ju halva, men jag vill helst köra på banor runt i sverige. Fast det är billigare med strippen iofs, och nån gång måste det provas. Den har kört 8.27/201 meter vilt spinnande och med knepiga växlingar. Totalt kass tid men kanske kan den köra en låg 12:a när man har lärt sig känna den och med bättre däck.
Jag skulle köra den till v-ås i söndags, där polaren skulle köra den på 402 meter med nästan nya 11.5" breda mickey thomson-slicks på. Men vi kom ca 3 kilometer innan den började spruta olja vilt omkring sig
8,27på 201 är ju som låg 12a på 402 så kass tid var det ju inte
Hightuned skrev:För tankarna till den där kofiber PV:n med en B21:a på 770kusar. Skippa lågprofil däcken och kebab-vingen så kommer den blir hur ball som helst!.![]()

Zam skrev:...Eftersom jag inte bor kvar i Åmål ......
soppatorsken skrev:Har du gått och köpt en EPAtraktor???
@Mattias: Jag tippar på felsatsning.

Dee_cati skrev:Elleer åtminstone för några år framåt![]()
Igår körde jag in en annan leksak i garaget som stjäl all plats-tid-pengar och vett!
2,3liters 4:a med dubbelturbo, sekvensiell 4-petad låda, ca 450hk i detta utförande (som kommer byggas vidare på) och ett gruvligt ljud!!!!!! Och den går rätt gôtt också
kommer iofs sakna tvåhjulingarna också, och man ska ju aldrig säga aldrig för rätt som det är nästa år så kanske man får ett ryck och köper nåt billigare att piska runt på småvägarna.

|
Di Giannantonio tillbaka som vinnare!
Fabio Di Giannantonio är fö... |
|
|
The Distinguished Gentlemans’s Ride – Körs i morgon!
Den 17 maj är det åter dags... |
|
|
GOTLAND GRAND NATIONAL OCH AFTONBLADET SÄNDER 12 TIMMAR LIVE FRÅN ÅRETS TÄVLING!
Foto: Karin Tornblom Pre... |
|
|
|
Allt om MC på Rapidos öppet hus!
Kom och hälsa på Rapido MCK... |
|
|
Bike på Rapidos öppet hus!
Kom och hälsa på Rapido MCK... |
|
|
Stabilt läge på Gotland Ring!
Den trista dispyten om ägan... |
|
|
Anpassad service för Ducati Desmo 450 MX
Ducati lanserar serviceinte... |
|
|
Oro för batteriet
Batteriet oroar mest – men ... |
|
Video: Ducati Hypermotard
Bikes Rikard Ploj åker ner ... |
|
|
Video: Ducati Hypermotard
Bikes Rikard Ploj åker ner ... |