Intressekoll gruppköp iPhone 8GB

Man behöver inte skriva värdet.
Men det kan stå dig dyrt om det försvinner på vägen.

Själv har jag klarat mig bra med fallskärm,skidor och kamera linser osv.

Men man tar som sagt risken att dom inte kommer fram och då står man där.:näsblod
 
Oftast slipper man inte tull och moms för det...
Man ska faktiskt momsa marknadsvärdet vid import... Man är som amerikansk avsändare skyldig att skriva värdet på prylen på paketet. Man kan ju alltid försöka att skriva ner vädet, men i många fall funkar det inte.

Jag har provat många gånger.. Visst ibland slipper man igenom men verkligen inte varje gång.

polarens moster brukar skicka spel o massa annats skit som vi beställer.. packar hon bara om det så det inte ser ut som något nytt så brukar det gå fint..
 
men då e det fan bättre att be någon i usa att skicka den som gåva så slipper du tull o sånt osså ju.. var kan man låsa upp dom? för pröja så mkt för något man kan kommar runt 3000 e ju lite dumt..

Det kostar inget att låsa upp den. Det kan jag köra till alla gratis .... om man inte vill göra det själv. Beställer flera gånger i månaden från USA och mellan 2-5% har jag behövt tulla för. Beror på hur bra man känner den man beställer av ....:tummenupp
 
Det blir dock ingen 3G-version av iPhone, säkert till mångas besvikelse. Steve Jobs förklarade att Apple tycker att de 2-3 timmars batteritid 3G innebär är på tok för lite och att detta måste rättas till innan de satsar på en 3G-version av iPhone. Han nämnde "någon gång nästa år".

Intressant läsning, så de ska leva enbart på sin design? Under året kommer konkurrenterna med HSPA eller åtminstonde HSDPA ("Turbo 3g") mobiler och apple klarar inte ens att ha anständig batteritid på "vanlig" 3G?
 
*/ ?>
Nyheter
Svensk auktion med tävlingshojar

Det svenska företaget Antiq...

Officiella: Harley-Davidsons 2026-nyheter

Efter att Cruiser-programme...

WP kliver in i bromsvärlden – lanserar helt nya bromssystem

WP har länge varit synonymt...

Donut Labs solid state-batteri – redo för användning i Verge-motorcyklar

Donut Labs VD Marko Lehtimä...

Donut Labs solid state-batteri – redo för användning i Verge-motorcyklar

Donut Labs VD Marko Lehtimä...

MC-Mässan närmar sig!

På årets stora motorcykelmä...

Nya idéer för tvåtaktsmotorn

Kawasaki har lämnat in en p...

Nya idéer för tvåtaktsmotorn

Kawasaki har lämnat in en p...

Custom Motor Show satsar på över 100.000 besökare

Custom Motor Show ställer ä...

Custom Motor Show satsar på över 100.000 besökare

Custom Motor Show ställer ä...

Back
Top