Intresse?

Bee skrev:
Om ni inte har förstått det så handlar inte chopper´s om att slå hastighets rekord eller kortast bromssträcka.....se chopper´s som ett konstverk, inget annat.


Men visst finns det vissa som går pretty fast.

Ok, eftersom jag inte har ett någe koll på HD:s/choppers å allt som liknar detta förstog jag inte vad ditt inlägg hade med mitt att göra. Förklara gärna! :)

//@
 
d1ce skrev:
Ok, eftersom jag inte har ett någe koll på HD:s/choppers å allt som liknar detta förstog jag inte vad ditt inlägg hade med mitt att göra. Förklara gärna! :)

//@


Absolut ingenting....

Bättre förklaring än det blir de inte...jag antar att jag får sluta citera folk hur somhelst utan att fråga om lov.. :rolleyes:
 
Ravetrancer skrev:
Det var fan ta mig HARDCORE:)

På discovery går det ett program som heter något i stil med "American Choppers" som är riktigt najs, det bygger hojjar osv. De har några av hojjarna de byggt HÄR sedan "photo galleries" --> "theme bikes"
 
Jag har noll lust att sätta min röv på en custom, chopper eller liknande från glidarsegmentet och kan inte för mitt liv förstå tjusningen i det.
Men samtidigt har jag full förståelse för att en hel del andra har upptäckt tjusningen med det. Finns ingen anledning att hålla på och klanka ner på dem.
Chopper har jag ännu mer förståelse för eftersom det handlar om att skapa något eget. Om man sen gillar att bygga sandslott (som vissa här inne borde pyssla med istället) eller bygga en motorcykel spelar mindre roll.
Sluta fjanta så så mycket och låt folk uppskatta de det vill.
Vi klass 7 åkare är trots allt en minoritet bland hojåkare i Sverige!
Trots att då säker majoriteten av Sveriges hojåkare tycker jag är en fjant som åker omkring på en plastbeklädd självmordsraket så är det det jag uppskattar mest här i livet för stunden.
Hur kul skulle det va om jag var tvungen att göra som majoriteten....
 
Nyheter
Brembo inför nya Hyction‑bromsskivor i WorldSBK 2027

Brembos nya carboceramiska ...

Ducati lanserar Desmo450 EDS

Ducati lanserar Desmo450 ED...

Custom Bike Show 2026

I år var det 52a gången Cus...

Gotland Ring Bike Week ´26 går mot deltagarrekord!

Med en månad kvar är det gl...

Från familjeföretag till modern motorhub – Ljunggrens Motor växlar upp

I motorvärlden finns det ha...

Inga mirakelbatterier ändå?

Rabalder kring Verge: Har s...

Custom Bike Show på lördag!

På Sveriges nationaldag, nu...

Bilder från DGR 2026

Den 17 maj kördes The Disti...

ZXMOTO – nytt mc-märke i Sverige

PRESSMEDDELANDE, Köpenhamn,...

Gotland Ring Bike Week, välbokat trots turbulens i bolaget!

Det är med glädje vi pratar...

Back
Top