Ingen Watz i GP

Det var tråkigt. Vi håller tummarna och hoppas att det kommer en ny chans.
 
Hej
Ja tyvärr är det så, inget Donington för Watz Racing. Armen som Freddie bröt när vi var i Kroatien har tyvärr inte läkt alls utan bara blivit sämre, han tillbringade 12 timmar på röntgen i lördags kväll och efter att han varit på genomlys kunde de se att armen är helt av och benen ligger åt olika håll, det ena benet är på väg ut genom armen så just nu jagar vi en operation, men det är inte det lättaste tydligen, förhoppningsvis sker det i veckan i alla fall.
Hade läkarna skruvat ihop armen som Fredde ville när vi kom hem från Kroatien hade den varit ok nu, men läkarna ville vänta och se vad som hände....? och det ser vi ju nu.

Inte så kul inte, men vi söker wild card igen så det ska nog bli ett eller två GP i år i alla fall.

Ha de gott ni alla / Linda, Watz Racing
 
Usch vad tråkigt! :(

Jag hade verkligen sett fram emot att Watz skulle få tampas med dom stora pojkarna denna gång. Men vi får hoppas att det blir fler tillfällen.

Krya på dig. Freddie!
 
Jäklars tråkigt!!! :( Men hoppas det kommer mer chanser!!! :tummenupp Krya på dig!! Eller vad man säger om en sån sak?? Läk fort?

HA DE GÔTT
 
Jäkligt surt :(
Men hoppas det skruvas ihop och läker fort som attan så han kan få lite åkträning till innan det är dags för nästa wild-card ;)
 
Nyheter
Bike-Dagarna har öppnat!

Vinn en airbagväst från Dai...

H-D Pan America 1250 Limited provkörd

I nummer 5 av Allt om MC ko...

Custom Bike Show den 6e juni.

När Twin Club MC i Norrtälj...

Tidigare SMC-profil tar över som ordförande i Svemo

Mötets ordförande Anna Iwar...

The Distinguished Gentlemans’s Ride 

Den 17 maj är det åter dags...

Stor invigning på Sulas MC

Efter att Sulas MC bestämde...

Nyheter från Wunderlich

Wunderlich är ett företag i...

Stark Future tredubblar omsättningen

Barcelona, Spanien – april ...

Harley-Davidson lanserar RIDE

Pressrelease från Harley-Da...

KTM uppdaterar sin elhoj

Pressrelease från KTM: ...

Back
Top