"Info" flik

Pönan

Medlem
Gick med
27 Jun 2007
Ort
Småland
Hoj
Drömhojen
Jag tycker att man kan skaffa sig något som liknar Bike:s Recensioner flik på deras hemsida. Men på den här ska det vara mer allmän info i början av tråden som tex service intervaller och liknande. Mycket allmän info alltså. Om man hade det tror jag att många trådar som upprepas om tex service intervaller kommer att försvinna då det finns ett lätt sätt att hitta infon man vill ha. Man ska ju såklart kunna skriva vad man tycker om tex hojen så man får lite små recensioner och kan få sig en snabb uppfattning om vad det är för hoj.
Man kan även ha med olika utrustningar så som ryggskydd och likande så kanske redaktionen här kan lägga in test resultat och liknande så man ser vad för skydd som det gått dåligt för, så man inte köper ett osäkert skydd.

Tror att det skulle bli mycket lättare för alla som kanske bara har lite lättare frågor att få svar snabbt, istället för att man ska skapa en ny tråd och vänta tills någon svarar.

Hoppas det är fler som tycker som jag...

Mvh Lerman
 
Nyheter
Brembo inför nya Hyction‑bromsskivor i WorldSBK 2027

Brembos nya carboceramiska ...

Ducati lanserar Desmo450 EDS

Ducati lanserar Desmo450 ED...

Custom Bike Show 2026

I år var det 52a gången Cus...

Gotland Ring Bike Week ´26 går mot deltagarrekord!

Med en månad kvar är det gl...

Från familjeföretag till modern motorhub – Ljunggrens Motor växlar upp

I motorvärlden finns det ha...

Inga mirakelbatterier ändå?

Rabalder kring Verge: Har s...

Custom Bike Show på lördag!

På Sveriges nationaldag, nu...

Bilder från DGR 2026

Den 17 maj kördes The Disti...

ZXMOTO – nytt mc-märke i Sverige

PRESSMEDDELANDE, Köpenhamn,...

Gotland Ring Bike Week, välbokat trots turbulens i bolaget!

Det är med glädje vi pratar...

Back
Top