Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
Vem har sagt att "penisavund" är förbehållet tjejjerBikerbitch skrev:"Nejmen ge er nu. Min snopp ÄR störst"
Det är intressant att se att ni skryter om att ni kört för fort..
Bikerbitch skrev:"Nejmen ge er nu. Min snopp ÄR störst"
Det är intressant att se att ni skryter om att ni kört för fort..
Mr_Malossi skrev:alla kanske inte har råd att köra på bana?![]()
Kanske vore det dags att bygga en bana i stockholmstrakterna också som är öppen för allmänheten?![]()
nä vi ska åka ner till andertorp/mantor/etc etc för att köra, låter vettigt![]()
![]()
Bikerbitch skrev:"Nejmen ge er nu. Min snopp ÄR störst"
Det är intressant att se att ni skryter om att ni kört för fort..
sporTlovEr skrev:Eööhh? Happy time? Hade du B-kort med, för du lär åka kommunalt el cykla/moped de 3 närmaste månaderna annars...Knappast happytime.
T509 skrev:6 dagar kvar på min 6 månaders indragning, det går snabbare än vad man tror!!!![]()
![]()
Bikerbitch skrev:"Nejmen ge er nu. Min snopp ÄR störst"
Det är intressant att se att ni skryter om att ni kört för fort..
T509 skrev:Jag skröt inte om att jag har kört för fort jag sa bara att åka kommunalt i 6 månader var inte så farligt och att tiden gick snabbare än vad man trodde!!!
Skilnaden mellan mig och dom som inte har åkt fast är precis det, dom har inte åkt fast än mao polisen har inte stått där dom körde för fort...
Jag har inte fått böter överhuvudtaget på 10 år, nu stod polisen på rätt (fel) ställe vid rätt (fel) tidpunkt!!!
Kör du hoj så vrider du på rullen, blir snabbt mer än 30 km för fort och vare sig det är på motorväg eller på 50 väg så blir man av med kortet, det är alla hojåkare medvetna om och ingen gnäller för det dock vill man ha lite moralstöd från likasinnade!!!
Farbrorn skrev:Haha, ja.. det är ju bara vintermånaderna så jag överlever, det är mest känslan som är mest förvirrande. Kommer inte få köra bil eller något under flytten, tur att man har vänner med körkort ;D
T509 skrev:Mina börjar bli smått irriterade på mig, 6 månader med "duuu, kan inte du komma o hämta mig..." börjar bli lite drygt!!!!!
Farbrorn skrev:Haha, tur att jag inte hade lånehojen kvar. Det var inte helt ovanligt att passera 200km/h-gränsen. Min XTZ är inte det snabbaste på planeten.
Haha, du hade tur.. jag såg dem aldrig, inte förs de flaxade med armarna dvs ;D Då var det ganska sent alltså!
Varför inte? Och förresten, skrev visst fel. Det står 107km/h på lappen sheriffen gav mig.
Jag har svårt att föreställa mig ett sådant fordon, har dessutom ont om köttbullar. Hade den gått på någon mindre korv hade det varit intressant.![]()
för att det är skoj eller man har brottom eller motsvarandeBikerbitch skrev:Varför köra 103km/h på 50väg?
KalleNorton skrev:Var glad att polisen tog kortet, det är ju som bekant livsfarligt att färdas i så extremt höga farter.
T509 skrev:Mina börjar bli smått irriterade på mig, 6 månader med "duuu, kan inte du komma o hämta mig..." börjar bli lite drygt!!!!!
Åklagaren kommer att fråga dig hur mycket du tjänar, var inte så blodigt ärlig och säg lite mindre än vad du verkligen gör!!! Jag fick böter på 5100 kr på en inkomst av 220000 kr/år, sen sa dom att dom inte har möjlighet att kolla upp det, detta var dagsböter dock.
Bikerbitch skrev:Har man råd att köra sporthoj och förlora körkortet ett par gånger har man råd att köra bana.
Men jo det är helt dumt att Sthlm inte har en bana. Bara massa golfbanor överallt.
Otroligt att ingen ställt den obligatoriska SH-frågan angående just detta ännu.Farbrorn skrev:50 meter senare så stod de på vägen och viftade och jag tvingades nita.
sandstream skrev:Otroligt att ingen ställt den obligatoriska SH-frågan angående just detta ännu.
Men den kommer väl snart.
Master_ skrev:Intressant det där.. Vad kostar en säsong bankörning.
Farbrordane skrev:för att det är skoj eller man har brottom eller motsvarande![]()
En vecka kvar!
Nu är det exakt en vecka kv... |
|
![]() |
Farligt vilseledande alkomätare på marknaden
Ett stort oberoende test ut... |
![]() |
Specialbyggd Yamaha XSR900 GP hyllar Rainey
För att fira den trefaldige... |
![]() |
Vi provkör Indian Sport Chief RT
I Allt om MC nummer 8 som k... |
Ducati 996 SPS – fabriksny 99:a – såld för rekordsumma
När en hojfirma i Tombolo i... |
|
Äldre än en gentleman
Vi har fotograferat en 100 ... |
|
![]() |
MV Agusta återgår till 100% eget ägande
MV Agusta Motor S.p.A. till... |
![]() |
MV Agusta åter självständigt
MV Agusta Motor S.p.A. till... |
![]() |
Kurviger – Appen som hittar vägarna du inte visste att du ville köra
Att köra motorcykel handlar... |
![]() |
Nya europeiska riktlinjer ska höja kvaliteten på avancerad MC-utbildning
I samband med MotoGP-racing... |