IEXPLORE.EXE tvingas avslutas

User123

Medlem
Gick med
30 Jul 2003
Ort
Sverige
Hoj
Ingen
När jag surfar på SH (Endast SH) och trycker på "bakåt" så kommer det upp att iexplore.exe måste avslutas blabla. Det hela började med att jag va inne på en sida med keys och sånt till program, så laddades nånting ner (antar jag) och jag fick nån sida som startsida, även om jag byter startsida ändras det igen. Jag körde adware utan resultat. Help! :)
 
Leta upp Pestpatrol och kör det med. Funkade bra hos mig när det strulade med startsidor och sånt shit.
 
Tack, laddar ner det nu. Har SH-problemet nåt att göra med att jag hade SH som startsida kanske?
 
cRoC skrev:
Det hela började med att jag va inne på en sida med keys och sånt till program, så laddades nånting ner (antar jag) och jag fick nån sida som startsida, även om jag byter startsida ändras det igen. Jag körde adware utan resultat. Help! :)

Klara symptom för COOLWEB, en browserhijacker som klyddar med startsidan och skit. Är startsidan "ccsearch" eller liknande? Hur som helst, kör CWSHREDDER, den fixar säkert biffen. Däremot vet jag inte om den åtgärdar crashproblemet, dvs om det oxå är relaterat till CW.
 
*/ ?>
Nyheter
Yamaha Ténéré 700 World Raid provkörd och klar!

Just nu återhämtar vi oss p...

Provkörning pågår, Ténéré 700 World Raid!

Just nu är vi mitt i provkö...

Världslansering, Yamaha Ténéré 700 World Raid!

Just nu är Bike på plats på...

Scenic – navigering för dig som prioriterar vägen framför destinationen

Screenshot I samband med...

CTEK visar upp ny laddare och ”booster”

CTEK NXT 5 Nu börjar sol...

Vi provkör nya H-D-modeller

Allt om MC åkte till Malaga...

IDM tar klivet upp – EURO MOTO lanseras

EURO MOTO ersätter inte IDM...

Galfer skärper greppet om racing

Pressrelease från Galfer: ...

Vi provkör Indian Chief Vintage

Screenshot I kommande nu...

Ducati DesertX 2026

Ducati DesertX 2026 – ännu ...

Back
Top