I natt drömde jag...

N.A.S.A

Sporthojsnörd
Gick med
19 Jul 2009
Ort
Höganäs
Hoj
Piper PA-28 Archer II -1989
Här kan vi skriva om vad vi drömde i natt.

Jag börjar - hade faktiskt en trafikrelaterad dröm. Jag drömde att jag var ute och körde (bil). Åkte fast i en poliskontroll och hade kört 120 km/h på 70-väg. Straffet blev 250 kr i böter (!)
 
Rätt najs "straff" endå:D
Själv drömde jag inget inatt, men har haft ett par sjuka.
Är dom tillåtna här tro?

Körba'! Va'nte feg! :tuttar

Själv drömde jag inatt att jag skällde ut en hojpolare nåt kopiöst för att han varit otrogen mot sin brutta. Känner henne knappt men fan va arg jag var!:mad:
 
Jag drömde att jag bytte bort min lya mot en 5-rummare på en gigantisk atomdriven ubåt...
 
jag drömde att jag satt på den lokala fotbollsplanen, plötsligt blev strålkastarna ledljus för flygtrafik och ett jävla oljud kom från nejden. Ned damp ett ja37 viggen (anledning), en halv kraschlandning med nosen ned i marken 25m bort. Direkt kommer en massa stridsvagnar och soldater som släpar bort planet samtidigt som jag filmar med mobilkameran, varpå jag springer hem och ska sälja storyn till aftonbladet men var jag än letar hittar jag inget nummer till någon form av tipstelefon så jag skickar ett sms till Helle Klein, personen jag avskyr mest i den mediala världen.

När jag vaknade slet jag fram mobilen och letade i skickat-mappen innan jag fattade att jag drömt allting :gnissla :brinnerup
 
Inatt drömde jag att jag var förföljd av ett lodjur?
 
*/ ?>
Nyheter
Nya idéer för tvåtaktsmotorn

Kawasaki har lämnat in en p...

Nya idéer för tvåtaktsmotorn

Kawasaki har lämnat in en p...

Custom Motor Show satsar på över 100.000 besökare

Custom Motor Show ställer ä...

Custom Motor Show satsar på över 100.000 besökare

Custom Motor Show ställer ä...

Gotland Ring Bike Week 2026, förlängt Early Bird erbjudande!

Den 3-5 juli slår vi upp po...

Gotland Ring Bike Week 2026, förlängt Early Bird erbjudande!

Boka din plats på Gotland R...

Gotland Ring Bike Week 2026, early bird erbjudande!

Boka din plats på Gotland R...

Förarkurser på Nürburgring

Nu är datumen för båda föra...

Brembo presenterar TrackTribe

Brembo presenterar TrackTri...

21/12 är sista dagen beställning av Katalogen 2026

Stora Motorcykelkatalogen 2...

Back
Top