Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
nisse skrev:2696510husan dör när den e varm och stär på tomgång sedan inte ell liv fören den kallnat typ 1 minhade isär och kollade gnistan var kanon även stiftet hade fin färg vad kan de vara
har kanon tomgång och den svarar riktigt på gasen men bara dör som om man vrider av nyckelnGeronimo79 skrev:2696620kan inte vara blandskruv el tomgång som behöver justeras
nisse skrev:2696639har kanon tomgång och den svarar riktigt på gasen men bara dör som om man vrider av nyckeln
inte direkt länge kanpt en minut sak vel inte dö om den kokarHsb-Chrille skrev:2696704Hur länge låter du den stå på tomgång? Dom har lätt för att koka när dom inte körs... I instruktionsboken står max en minut.
nisse skrev:2696672kan de ha något samband med att de låcker olja ur kåporna over ventilerna
bytte förgasare för jag trode de var feletGeronimo79 skrev:2696778testa byt ventilkåpspackningen, den bör ju ändå bytas om det läcker olja därHar du kollat så inte luftfilter är igensatt, så det är tätt mellan luftboxen o gummit till förgasaren? Ta av och rengör förgasaren oxå.
|
|
Dags för Strängnäs Bike Show!
Sista lördagen i augusti är... |
|
|
Bikeweekend på Kjula denna helg
Den 22-23 augusti är det da... |
|
|
Motorcycle Inferno #8
Den 5 september blir Laxhol... |
|
|
Tiotusentals körde Mälaren Runt
Lördagen den 15 augusti gen... |
|
|
Mälaren Runt fyller 40 år
Nu på lördagen den 15 augus... |
|
|
Steve Holcombe klar för GGN!
Pressmeddelande 2026-08-10 ... |
|
|
Nya Chief Vintage Sturgis
I samband med 86:e Sturgis ... |
|
|
Missa inte Bikes sommarnummer!
Innehåll Bike powered by... |
|
|
Missa inte Bikes sommarnummer!
Innehåll Bike powered by... |
|
|
Shelby Turner, klar för GGN
Pressmeddelande 2026-08-05F... |