Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
Det finns många häftiga saker på sh.com, en av dom är att man kan söka efter gamla trådar!rosena skrev:Tja, jag har körning 15 nu på onsdag, vad ska man tänka på. Vilket är svårast köra inne i stan eller manövern? tacksam för svar![]()

vi såg ju hur det gick för dig så..niklas_gripen skrev:Det är helt hopplöst, alldeles omöjligt, knappt någon idé och försöka alltså.![]()

ja det är det.. med moped över du aldrig nåt liknande. det är konbana, väjning och hårda inbromsningar du ska klara.. har du provat att tvärnita i 90 med mopeden nån gång?..superdupermongo skrev:ok men om man inte har kört en 125 mer en max en mil och är ganska säker sen tidigare på moped..tror ni då det blir stora problem med uppkörningen?
H4 skrev:Vem fan gör garagevänding
granath_ skrev:den är bortplockad nu om du inte tänkt på det![]()
sitter hemma nu har gjort manövern klarade den, nu trafiken kvarKoskela skrev:Förstår dock inte varför de tog bort den.. Tycker det var en bra manöver som man ska kunna om man ska åka hojj. Inte för att man ska åka runt i criklar såklart utan ett bevis på att man kan holla balansen.
H4 skrev:Farsan har haft körkortet i hemlandet i över 20 år. Han kuggade på manöver grejerna här i Sverige.
Allting handlar om träning... inget man håller på med direkt när man kör vanligt. Vem fan gör garagevänding och sicksackar mellan koner?
Träna så får du se om det är svårt.
|
Danske Vilh. Nellemann övertar Honda-importen i Sverige
Äntligen är frågan om vem s... |
|
|
|
Harley‑Davidson ”Creators Custom Clash”
Harley‑Davidson drar igång ... |
|
Di Giannantonio tillbaka som vinnare!
Fabio Di Giannantonio är fö... |
|
|
The Distinguished Gentlemans’s Ride – Körs i morgon!
Den 17 maj är det åter dags... |
|
|
GOTLAND GRAND NATIONAL OCH AFTONBLADET SÄNDER 12 TIMMAR LIVE FRÅN ÅRETS TÄVLING!
Foto: Karin Tornblom Pre... |
|
|
|
Allt om MC på Rapidos öppet hus!
Kom och hälsa på Rapido MCK... |
|
|
Bike på Rapidos öppet hus!
Kom och hälsa på Rapido MCK... |
|
|
Stabilt läge på Gotland Ring!
Den trista dispyten om ägan... |
|
|
Anpassad service för Ducati Desmo 450 MX
Ducati lanserar serviceinte... |
|
|
Oro för batteriet
Batteriet oroar mest – men ... |