Hur mycket väger du?

Hur mycket väger du?


  • Antal röstningar
    0
jag väger typ 58, är 170 cm, kör yamaha srx. tillsammans väger vi nog typ hälften av vad de flesta här väger, med kick och allt för att dra ner vikten(väger mindre på hojen, motion till mig).
 
22 år
187cm
ca 90 kg, beroende på veckoformen
kör R6 med uppflyttade pinnar och det är skönt. :)
 
Låt oss säga så här väger för mycket o har för liten moppe!
186cm 92kilo kör en zx6a e 26
 
Last edited:
26år, 189cm, 82kg, XR650SM, VTR1000F......
 
pw skrev:
kommit fram till nåt forskningsresultat då?? :hihi


ja, antingen är folk relativt korta för sin vikt eller relativt långa för sin vikt.
jag till exempel är ju en spinkellink men som tur är gillar ju några det. =)

tack för alla svar! =) som nån sa, det här är ju som en dejtingsida, nu krävs bara att SWETIE adverserar nånstans om det, bara för tjejerna att plocka det dom vill ha där dom vill ha det.

å tack alla som fyller ut med fakta, ibland kan det bli lite stort det där egot va, 32cm 12 kilo eller vad det va. =) hehe...


jag håller med om att det vore kul med samma poll i ett customforum. fast då är vi lite låga i skalan tror jag. från 110 till 190 kanske vore nåt. (inga förutfattade meningar neeej då =) )

ingen på 131 till 140? men 3 ST!!!!! på 30 till 40?? ajajaj ät upp er snälla ni eller ge det några år. =) Lycka till vilka ni än är!


Hade gött allesamman! tack för ert goda sammarbete!
 
Last edited:
164 cm, osänkt CBR 600 F, funkar alldeles utmärkt! Mycket bättre tyngdpunkt än Victoria, det gör en j***a massa... :gnissla :yoparty
 
"ingen på 131 till 140? men 3 ST!!!!! på 30 till 40?? ajajaj ät upp er snälla ni eller ge det några år. =) Lycka till vilka ni än är!"

kan väl slinka in och säga att jag har vägt 145kg för typ 2 år sen.. så har du nästan nån i den skalan..
 
No1 skrev:
Eftersom att kroppen har ett lagom mått så får du själv gissa vad som är stort och väger bly... :hihi

Patrik,
SWT Racing...

Bly e inge bra å ha i dom partierna, då måste man ju stå händer för att den ska stå ju :D

/R
 
sajk skrev:
Jag vill veta hur gammal du är, vad du kör för hoj och vad du väger, speciellt intressant är tjejernas vikt. upp upp ;)

nej men jag tänkte se om det finns några samband. längd kanske är intressant också.

vad ska man ha får båge egentligen? jag tycker zx10r känns trång. är 187 cm lång och väger 74 kilogram, Kör en Duke 2 och är 23 år gammal.

34 år, 90kg Triumph, Speedtriple. :tummenupp
 
Nyheter
ZX Moto gör en Honda-lik retromodell

Screenshot Titta bakåt u...

Nya Ducati Multistrada V4 Rally

Pressrelease från Ducati (B...

MV Agusta bekräftar ny Brutale

MV Agusta har avslöjat en d...

Yamaha rekordsatsar på GGN

När världens största enduro...

Buell 1190 Super Cruiser rullar av linan

Screenshot När Buell för...

Nytt världsrekord:”highchair wheelie” i 204 km/h

Den brittiske stuntföraren ...

Stora Motorcykelkatalogen 2026

Nu har vi öppnat förbeställ...

Nya Panigale V4 R: Ducatis nya högfartsvapen

Nya Panigale V4 R har senas...

Vilken otrolig comeback!

Spanjoren Marc Marquez full...

Indian slår rekord på Bonneville Salt Flats

Ända sedan INDIAN MOTORCYCL...

Back
Top