Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
Drive on?Thundercat skrev:Drive-in?![]()
Finns väl ingen OK i Blacka heller!VTR-Anders skrev:Imponerande![]()
Är det OK i Skärblacka?
tob skrev:Finns väl ingen OK i Blacka heller!
/T
Jag menar OK vid E4 söder om Norrpingkartpolisen har slagit till igen! MoahahahahahaVTR-Anders skrev:ÄhJag menar OK vid E4 söder om Norrping
Kanske det heter Klinga.
En bra dag kan man även känna lukten i LinköpingVTR-Anders skrev:Man känner i alla fall lukten från Skärblacka där![]()

Så hade ja knappast kunna lägga bilen om man så fick 2 försök.Zormin skrev:En bra dag kan man även känna lukten i Linköping![]()
Nej, du har rätt. I ärlighetens namn ska jag väl säga att det var några år sen jag kände den ljuva doften av Skärblackas pappersbruk...oFFkeFF skrev:Det som stinker i linköping är oftast tekniska verken eftersom deras jäkla filter är trasigt, ligger vinden fel stinker det som fan, skärblacka luktar ju nästan ingenting numer..
outsider skrev:tror han körde in på tappen för att få underredsbehandling och tog fel lift![]()
Zormin skrev:Nej, du har rätt. I ärlighetens namn ska jag väl säga att det var några år sen jag kände den ljuva doften av Skärblackas pappersbruk...
Undra varför cancer är så vanligt i Skärblacka....... Farfar dog av cancer. Farmor kan räkna upp hur många som helst som har/har haft/dött av cancer som har jobbat på bruket. Tragiskt.Bj.O.rn skrev:Det luktar pengar säger dom.. Fina grejjor dom där Sulfatmassabruken..
Jag vet!det som luktar i Linkeboda är väl främst biogasanläggningen, man har den på vänster sida när man kör E4 söderut.. Ni vill inte veta vad man stoppar in i tunnan där..
Men det mest otrevliga är väl den där pipelinen som går till biogasanläggningen. Den kommer inte från Cloettas chokladfabrik kan jag lova! 
|
|
Nordic Sport & Event sammanfattar 2025 års GGN
Pressrelease; Visby, 2025-1... |
|
|
2026 års YAMAHA XSR900 GP
Yamahas Sport Heritage-seri... |
|
|
Yamaha firar 70 år med klassiska Supersport-färger
Yamaha Motor firar sitt 70-... |
|
Smarta garageprylar från IVON!
IVON motorcykellyft, 450 ki... |
|
|
|
Med ny V-twin och monocoque-ram
Ducati presenterar nya Hype... |
|
|
Slutstrid i MotoGP
MotoGP-säsongen börjar lida... |
|
|
CFMOTO V4 SR-RR
CFMOTO presenterade sitt pr... |
|
|
Honda V3R 900 E-Compressor
Honda V3R 900 E-Compressor ... |
|
|
Indian Concept Girder – En framtidsvision?
Indian Concept Girder är en... |
|
|
Yamaha R7 får stor uppgradering!
Yamaha R7 får en nängd uppg... |