imaster
Bah
Varför frågar vi inte Mika Kallio hur han ser på saken?
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
Jag kan inte veta helt säkert men kan ju gissa att Marco o eventuellt oxå senare i höst att Nicky inte har ett så förlåtande sätt att se på saken![]()
Varför frågar vi inte Mika Kallio hur han ser på saken?
För att han inte hänger på sh.com kanske...![]()
Till Nickys försvar så skadade han sig i Qatar och blev torpederad i Japan. Vi får väl se hur han och Kallio står sig mot varandra lite längre fram på säsongen.Va!? Menar du att vi måste spekulera?![]()
Jag har en känsla av att han inte skulle ha nåt emot om det går dåligt för Nicky och det blir en ledig plats i fabriksteamet till nästa år. Han verkar kunna hantera hojen på ett försvarbart sätt iaf.
Till Nickys försvar så skadade han sig i Qatar och blev torpederad i Japan. Vi får väl se hur han och Kallio står sig mot varandra lite längre fram på säsongen.
Och de har vad att göra med Kallio vs HaydenDär är en kille till som är skadad och som har kommit på pallen de två senaste racen.
Och de har vad att göra med Kallio vs Hayden![]()
"I don´t know how much they pay him, but it´s not enough!"
Ska vi sätta en cola som häromåret?Nicky kommer i 4 fall av 5 få stryk av finnen.![]()
Ska vi sätta en cola som häromåret?
Har Hayden tagit bort 'Numbers don't lie'-texten?![]()
2 liter är helt okej, jag känner mig generös (för jag kommer säkert att torska).En tvåliters isf!Vilka är spelreglerna?
Har Hayden tagit bort 'Numbers don't lie'-texten?![]()
2 liter är helt okej, jag känner mig generös (för jag kommer säkert att torska).
I de race som både Hayden och Kallio startar ska Kallio vara före Hayden i mål 4 gånger av 5 (80% eller mer) för att du ska vinna.
Kommer Kallio före i färre fall än så så vinner jag.
Just nu har Kallio 66% (2 av 3).
Det förutsätter att de kör alla race. 80% är lättare att räkna på.Vi säger 13 av 17 race! 13,6 blir det annars, och jag borde få de ,6 tillgodo eftersom Nicky sitter på en fabrikare.
Det förutsätter att de kör alla race. 80% är lättare att räkna på.
Okej, vi kör på 76% (13 av 17) så du (finnjävel) har lite mer chansFast det gör att du (Nicky) slipper prestera för de sista 0,4![]()
Jag kan inte veta helt säkert men kan ju gissa att Marco o eventuellt oxå senare i höst att Nicky inte har ett så förlåtande sätt att se på saken![]()
"brutala" körstil blablabla...
![]() |
Tierp Arena värd för EM i Dragracing
Den 7–10 augusti 2025 förva... |
120 unga motocrosstalanger från hela världen möts i Uddevalla
Screenshot Den 16–17 aug... |
|
En vecka kvar!
Nu är det exakt en vecka kv... |
|
![]() |
Farligt vilseledande alkomätare på marknaden
Ett stort oberoende test ut... |
![]() |
Specialbyggd Yamaha XSR900 GP hyllar Rainey
För att fira den trefaldige... |
![]() |
Vi provkör Indian Sport Chief RT
I Allt om MC nummer 8 som k... |
Ducati 996 SPS – fabriksny 99:a – såld för rekordsumma
När en hojfirma i Tombolo i... |
|
Äldre än en gentleman
Vi har fotograferat en 100 ... |
|
![]() |
MV Agusta återgår till 100% eget ägande
MV Agusta Motor S.p.A. till... |
![]() |
MV Agusta åter självständigt
MV Agusta Motor S.p.A. till... |