Hur fort går era 125:or?

101,3 på mätarn.... (plan mark)
101,1 i nerförsbacke med skuts
100.8 i samma nerförsbacke när min flickvän skutsade mig :tungan

fast idag fick den tokryck och visade 105,8 i uppförsbacke kom i 100 och såg hur mätaren bara visade mer och mer 101, 102, 103 (sen släpte jag på gasen och kopplade för att jag skulle stanna för ett rödljus längre fram... ) 104 105 sen gick de ner igen... :/
 
Min gör ca 160 nu, men har bytt munstycke och ska få boyesen reeds och så ska jag ta bort varvtalsstroppet så får se hur den går då
 
Ponrus_J skrev:
2287771 Min 80cc gick 110/120 km/h :yoparty :squid
Min enduro 125:a (tmn) toppar 160 om man plågar skiten men det vill man inte för den är inte direkt stabil i den farten. Har lika många häst som solids (typ lika iallafall kanske nån mer för den är nyare och ny renoverad)

Men med min drevning lär han dra mig något kopiöst i acc. Eller 17/43 är inte högt på en cross? :hihi 58 är normalt bakdrev fram vet jag inte.
 
min går i 70km/h
folk verkar ju inte vilja inse att en 125a kan gå rätt bra

:mad:
 
Min gör ca 0:D den går inte ens:P ett projekt som skall vara klart i vinter:D men iaf Den gör 0:P Kanske 20 om man springer allt man pallar.
 
Nyheter
Steve McQueens Scott Squirrel till salu

Detta Scott Flying Squirrel...

Dags för Strängnäs Bike Show!

Sista lördagen i augusti är...

Bikeweekend på Kjula denna helg

Den 22-23 augusti är det da...

Motorcycle Inferno #8

Den 5 september blir Laxhol...

Tiotusentals körde Mälaren Runt

Lördagen den 15 augusti gen...

Mälaren Runt fyller 40 år

Nu på lördagen den 15 augus...

Steve Holcombe klar för GGN!

Pressmeddelande 2026-08-10 ...

Nya Chief Vintage Sturgis

I samband med 86:e Sturgis ...

Missa inte Bikes sommarnummer!

Innehåll Bike powered by...

Missa inte Bikes sommarnummer!

Innehåll Bike powered by...

Back
Top