Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
Daniel skrev:har ett slitet bandäck fram, hur ska jag göra för att få bort allt gammalt gummi som ligger och är antagligen livsfarligt att köra på. Syns på bilden dock kanske inte så bra.
tacksam för svar/Daniel
Daniel skrev:har ett slitet bandäck fram, hur ska jag göra för att få bort allt gammalt gummi som ligger och är antagligen livsfarligt att köra på. Syns på bilden dock kanske inte så bra.
tacksam för svar/Daniel
det ser ju inte ut som om det skulle vara något problem för dig om man säger så...Daniel skrev:har ett slitet bandäck fram, hur ska jag göra för att få bort allt gammalt gummi som ligger och är antagligen livsfarligt att köra på. Syns på bilden dock kanske inte så bra.
tacksam för svar/Daniel
Daniel skrev:vad som problemet är det ligger massa slitet gummi löst på sidorna , livsfarligt? du har inget grepp på gummi så bara ligger på ytan? MP-racing sa till mig att ta bort det, på nåt viss men jag glömde bort hur .
skoteridioten skrev:Det nöts borts automatiskt när man börjar svänga... Så gjorde jag iaf. Å jag lever![]()
Daniel skrev:det gör det nog bara man inte har för mycket kanske, bara att "mp-racing"som sa till mig att cykeln kommer glida på rästerna eftersom jag hade för mycket löst gammalt gummi, det lät lite oroväckande
Ser som sagt inte ut å vara så farligt mkt...Daniel skrev:har ett slitet bandäck fram, hur ska jag göra för att få bort allt gammalt gummi som ligger och är antagligen livsfarligt att köra på. Syns på bilden dock kanske inte så bra.
tacksam för svar/Daniel
Jag har sett beggade racedäck med mer gummi än sådär, de har gått utmärktDaniel skrev:det gör det nog bara man inte har för mycket kanske, bara att "mp-racing"som sa till mig att cykeln kommer glida på rästerna eftersom jag hade för mycket löst gammalt gummi, det lät lite oroväckande
Det är på "in varvet" man samlar på sej, däcken går ner i temp o plockar med gummi. Så mitt tips håll stumt på in varvetDaniel skrev:har ett slitet bandäck fram, hur ska jag göra för att få bort allt gammalt gummi som ligger och är antagligen livsfarligt att köra på. Syns på bilden dock kanske inte så bra.
tacksam för svar/Daniel
![]() |
Tierp Arena värd för EM i Dragracing
Den 7–10 augusti 2025 förva... |
120 unga motocrosstalanger från hela världen möts i Uddevalla
Screenshot Den 16–17 aug... |
|
En vecka kvar!
Nu är det exakt en vecka kv... |
|
![]() |
Farligt vilseledande alkomätare på marknaden
Ett stort oberoende test ut... |
![]() |
Specialbyggd Yamaha XSR900 GP hyllar Rainey
För att fira den trefaldige... |
![]() |
Vi provkör Indian Sport Chief RT
I Allt om MC nummer 8 som k... |
Ducati 996 SPS – fabriksny 99:a – såld för rekordsumma
När en hojfirma i Tombolo i... |
|
Äldre än en gentleman
Vi har fotograferat en 100 ... |
|
![]() |
MV Agusta återgår till 100% eget ägande
MV Agusta Motor S.p.A. till... |
![]() |
MV Agusta åter självständigt
MV Agusta Motor S.p.A. till... |