Hojmässan i Stockholm den 17:e maj.....

Hell

Mobilis in mobil
Gick med
5 Jul 2007
Ort
Stockholm
Hoj
BMW R1200GS Adv -09. Ural Ranger -15. Royal Enfield Classic 500 -19.
För er resande hojåkare kan jag berätta att jag (och sambon om hon hinner) kommer hålla ett föredrag om vår hojresa till Mongoliet 2012 under MC-mässan här i Stockholm nästa lördag den 17:e Maj.

https://www.facebook.com/events/756816990999710/

www.mcmassa.se

Klockan 15.00 inne i klubbhuset. Kom gärna förbi om ni har intresse och tid. Föredraget är ca 45 minuter långt och vi svarar gärna på frågor. Det kommer visas bilder och vi ska försöka dela med oss av tips och tankar om långresor på hoj. Ni är välkomna att komma och lyssna.

//Jan
 
BUMP! Det ska bli bra väder imorgon. Så lät det INTE för några dagar sedan! Vart förbi Rapido MC idag för att kolla så att allt funkar rent tekniskt och dom har gjort ett FANTASTISKT arbete! Det kommer nog bli en väldigt trevlig mässa. Området är kanon. Så kom förbi om ni har tid och lust. Vårt reseföredrag går av stapeln klockan 15.00 i klubbhuset.
 
Nyheter
Sportsterbygge i nästa nummer

I Allt om MC nummer 8 komme...

Dags för gräsgasa hos Hydet

Den 1 augusti kör Hydet MC ...

Recension: Gilles MUE2 fotpinnsats

Om du vill förfina din hoj ...

Recension: Gilles MUE2 fotpinnsats

Om du vill förfina din hoj ...

Australiskt stjärnskott klart för GGN 2026

20-årige australiensaren Wi...

Alltid redo för regn

Håll dig torr på hojen – ny...

Bridgestone dominerade i Suzuka 8 Hours

Pressrelease från Bridgesto...

Publikrekord under World Ducati Week

Ducati slog publikrekord un...

Brembo inför nya Hyction‑bromsskivor i WorldSBK 2027

Brembos nya carboceramiska ...

Ducati lanserar Desmo450 EDS

Ducati lanserar Desmo450 ED...

Back
Top