Hojkörning Sthlm Lördag 28 juni, Långrunda, avfärd 10.30

Tänkte bara flika in här med en påminnelse till Benkar att han måste styra upp med en runda nästa helg osså när jag är ledig :hej
 
Tack till Benkar och övriga för turen, det var skojigt (som vanligt). Bra tempo mot slutet, roligt tycker jag (som glömde hjärnan hemma).
 
Tack för det :) och som vanligt trevligt träffa både gamla och nya ansikten!

Dök upp betydligt fler än väntat, så den planerade långrundan fick snabbt omplaneras till en lite kortare, som inte blev så kort den heller... men blev lite si och så med lunch och tidsplanering... :(

Men, om bara solen skiner så är det inte omöjligt att det blir en runda igen nästa lördag, antingen den långa jag tänkt, men förutsätter nog max 10 hojar och relativt högt tempo hos alla, eller så får det bli en kortare där tempot och antalet hojar spelar mindre roll, vad önskas mest?

Och, bilder finns HÄR!

/B
 
Eftersom jag aldrig åkt med fler än tre samtidigt så gissar jag att lätt touringtempo skulle passa mig bäst.
Lite över mittemellan "cruising, njuta av natur & fågelsång" och "knäskrap", dvs tillåten hastighet plus moms och okända tillägg.

Aja, jag lägger mig nog i bakre ledet och ser hur det går :)
 
Caffe skrev:
Eftersom jag aldrig åkt med fler än tre samtidigt så gissar jag att lätt touringtempo skulle passa mig bäst.
Lite över mittemellan "cruising, njuta av natur & fågelsång" och "knäskrap", dvs tillåten hastighet plus moms och okända tillägg.

Aja, jag lägger mig nog i bakre ledet och ser hur det går :)

Du o jag kan köra samma tempo. Jag ligger alltid sist.
 
Nyheter
Tierp Arena värd för EM i Dragracing

Den 7–10 augusti 2025 förva...

120 unga motocrosstalanger från hela världen möts i Uddevalla

Screenshot Den 16–17 aug...

En vecka kvar!

Nu är det exakt en vecka kv...

Farligt vilseledande alkomätare på marknaden

Ett stort oberoende test ut...

Specialbyggd Yamaha XSR900 GP hyllar Rainey

För att fira den trefaldige...

Vi provkör Indian Sport Chief RT

I Allt om MC nummer 8 som k...

Ducati 996 SPS – fabriksny 99:a – såld för rekordsumma

När en hojfirma i Tombolo i...

Äldre än en gentleman

Vi har fotograferat en 100 ...

MV Agusta återgår till 100% eget ägande

MV Agusta Motor S.p.A. till...

MV Agusta åter självständigt

MV Agusta Motor S.p.A. till...

Back
Top