Hojåka i LUGNT tempo.

du missförstod mig, det åskade rejält i tyresö och jag visste att den skulle komma idag (är åskrädd)
hoppas ni hade det kanon!:banana

Va? När då? :skrämd
Jag har varit hemma i princip hela dan idag.. Inte märkt nånting :crash

Nästa körning hänger jag med igen.. Lånar en TRX850 som är perfekt för gruppkörningar :yoparty
 
En händelserik dag. Det lilla regn jag blev utsatt för var mellan skogis och Söderledstunneln. Hade väl tur som inte hamna i värsta skyfallet. Blev mest att undvika att bli duschad av bilarna :D

Kan meddela att Anders på DRn kom hem men motorn är kass så det blir förmodligen vinterrenovering på den.

Jag hade i alla fall mycket trevligt och har nu intagit en god middag :)

Tack till Micro för guidning och alla andra för städad körning. :tummenupp
 
Nästa körning hänger jag med igen.. Lånar en TRX850 som är perfekt för gruppkörningar :yoparty

Vad har hänt? Jag knäckte motorn på DR'n under körningen. Fick lite hjälp och linkade hem med en rasslande och orkelös motor. Tack till XT'n och Reveren som hjälpte mig till Åkersberga. Det blir till att ställa av och sedan riva och se hur mycket som blivit trasigt. Tack o lov har man en hoj till
 
Tack för en rolig dag och trevligt sällskap allihop! Bra guidat på roliga vägar Micro (utom gödselstigen :D)
Ser fram emot fler trevliga turer!

Synd på din DR Anders, tur du har en till hoj :)
 
Japp var en trevlig tur den delen jag var med på innan jag vek av för annat :fyllisar

Även regnet på södra sidan var en upplevelse :crash

Kul med massa nytt folk :hej
 

Jag vet inte :D

Ähh,, den hackar lite när man står still på friläge.. låter normalt igen när man trycker in kopplingen eller börjar köra.. Går som vanligt när man väl kör.. Så kopplingen eller lådan lär det va.. Men den började låta efter att jag haft den inne på service, så dom fick tillbaks den.. Men TRX:en är roligare på gata så det gör inget. Men fick sälja en bandag på Måndag, och det suger.
 
Händelserik dag idag:)
Det var så kul, så jag kommer nog att hänga med på fler körningar.

Kul att du haka på lite sådär spontant!

Blev det nå näcka Jonas? Jag är så nyfiken!

Den kan du få fundera på ett tag Miss! :P

Tack till Micro för guidning och alla andra för städad körning. :tummenupp

Tack själv, speciellt för incheckningen/taggen på FB! :P

Bra guidat på roliga vägar Micro (utom gödselstigen :D)
Ser fram emot fler trevliga turer!

Kul att du var med Henry.. visst är det du dom är den där långsamma jobbiga killen på svarta kawan? :arsele

Tack alla för idag, skönt att alla höll sig på två hjul.. synd att man inte fick se Göran eller Svenne i bikini.. men tråkigaste var nog ändå att Sandra inte var med!
 
Tack för igår! Trevlig körning, synd med DR;en men Furan levererade som vanligt. Inget bad dock, kanske lika bra då världen inte riktigt är redo för mankini.
Har idag lite dåligt samvete för att jag *låg bakom Jonas och kastade godispapper på honom.



*körde upprätt

:D:D
 
Skönt att höra att du kom hem ordentligt Anders, dock synd att den verkar ha rasat. Gott om tid att skruva isär/ihop inför höstens grussäsong. Bra styrt Jonas, som alltid. En "hänger på en stund" råkade bli 11,5 timmars körning. :gnissla
 
Skönt att höra att du kom hem ordentligt Anders, dock synd att den verkar ha rasat. Gott om tid att skruva isär/ihop inför höstens grussäsong.

Tack för skjuts och eskort. Jag har ställt av den och har börjat förbereda rivningen, verktyg o manual är framme. Väderprognosen säger meckväder senare i veckan. Tröstade mig med en tur på gixxern idag. Första gatåkningen med den i år.
 
Tröstade mig med en tur på gixxern idag. Första gatåkningen med den i år.

Var det du som körde bulten 16-16.20 tiden? Svart gixxer?
Isåfall sågs vi när du bromsade ner och vinkade förbi mig på vägen mot Rosenhill....
i början typ från VH hållet :tungan
 
Last edited:
Back
Top