Hjälp med CAD ritning?

Dessa mått lär du också föra in för att kunna få någon hjälp. Nu har jag säkert missat nåt, men jag är trött som en bäver och ska hem nu.

Fixa måtten så kan även jag hjälpa dig om det behövs (3d).

Mvh Jonathan
 

Bifogat

  • Kludd.GIF
    Kludd.GIF
    11.5 KB · Visningar: 136
Cad

Jag kan fiksa cad-ritningar om det är några fler här på sporthoj som behöver, kan även tänka mig att göra lite svarv/fräsarbeten mot betalning om det är någon som är intresserad.:tummenupp
 
Bra att du lyfte tråden, jag lämnade helt enkelt över min Paintskiss till killen som skulle göra jobbet och han sa "Bra, såna här skisser gillar jag, alla mått jag behöver, och dom mått som inte är kritiska får jag sätta själv"

Han ville bara ha innermåttet på klammorna och CC på gaffelbenen så skulle han placera ut bultförbandet med lagom godstjocklek och sådant själv.
Passar mig utmärkt då jag inte vet hur mycket gods man ska ha och sådant, och jag ids inte leta reda på min Karlebohandbok när hans datorprogram har sådant inlagt.
 
Nyheter
Seriösa mc-kläder till bra pris

Raven Moravia TX Air+: Seri...

Márquez obeveklig i Misano

Misano gav Márquez hans fem...

Yamaha R7-vinnarens rapport: ”Ett riktigt monster på kurviga landsvägar!”

På MC-mässan i vintras anor...

Nisse Hedlund bortgången

Den legendariske motorkonst...

En dag på dragstrippen

Efter att ha varit aktiv so...

Steve McQueens Scott Squirrel till salu

Detta Scott Flying Squirrel...

Dags för Strängnäs Bike Show!

Sista lördagen i augusti är...

Bikeweekend på Kjula denna helg

Den 22-23 augusti är det da...

Motorcycle Inferno #8

Den 5 september blir Laxhol...

Tiotusentals körde Mälaren Runt

Lördagen den 15 augusti gen...

Back
Top