Hjälp med övningskörning i linköping!?

Kommer du ihåg vad för mc dom hade? Suzuki GSX? Då min är 25kw-reggad än sålänge kan jag ej köra den.
Teorin är på gång. Har pluggat med både böcker och dator. Skriver provet på tisdag. Vore skönt att få det klart så man kan koncentrera sej på körningen.

De hade en gsx750. Vet ej om de har kvar samma fortfarande. Att regga om en hoj är väl varken svårt (eller dyrt) om det bara handlar om själva omreggningen? :va Jag tror inte bilskolorna bryr sig om vad det strår i ditt registreringsbevis sålänge du ser till att fixa det till uppkörningen. Min hoj (kawasaki zephyr 750 -91) var när jag tänker efter reggad på 25kw men med vikt/effekt gick den som tung ändå. Så du kanske inte behöver göra nånting om du kollar upp det.

Terriprovet är enkelt! Kan nästan garantera att du kommer klara det på färre försök än denna dam! http://www.aftonbladet.se/nyheter/article4337987.ab :tummenupp


Lycka till!
 
Nyheter
BMW presenterar Vision CE

I samband med IAA Mobility ...

Honda lanserar elmotorcykeln WN7

Honda har presenterat eldri...

Nicky Hayden-specialversion – såld för 2,5 miljoner

En exklusiv motorcykel med ...

BMW Motorrad Vision CE

På IAA Mobility 2025-mässan...

Höstrusch för våra fotografer

Inte bara sommarmånaderna, ...

Jonathan Rea avslutar sin racingkarriär

Efter nästan två decennier ...

Yamaha debuterar med V4 i MotoGP

Yamaha har meddelat att för...

Hojmys i Ugglans Park

Ända sedan början av 90-tal...

MC-mässan 2026

MC-Mässan är tillbaka 23–25...

Bike kör Stark Varg EX!

Under hösten kommer Bike gö...

Back
Top