Alikzus
Twin Power Ranger
Jag ber om ursäkt. Det blev fel någonstans.?.....
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Note: This feature may not be available in some browsers.
Jag ber om ursäkt. Det blev fel någonstans.?.....
Och har sannolikt inte fått öronpropparna på plats ordentligt. Vilket väl mest sannolikt beror på endera olämpligt sätt att får dem på plats, alternativt för stora så att de inte går att få in på rätt sätt?Om dina öronproppar åker ur öronen har du för stor hjälm.
Tack för alla svaren! Uppskattas enormt! Jag var och provade lite hjälmar igår och fastnade faktiskt för xspirit 3. Riktigt snygg hjälm och den satt ändå bäst tycker jag.
Så jag beställde en sån, kostade dock endel men hoppas jag blir nöjd.
Som ni säger så får jag nog också gå till apoteket och köpa lite olika proppar och testa igen, låter som det är det enda alternativet. Jag kör R1 med yoshimura så visst fasen är han inte tyst direkt![]()
Fast det är ju inte ljudet från din egen hoj som är skadligt, inte heller omgivande motorljud. Om man nu inte håller på med dragracing eller något liknande. Det är i första hand det konstanta vindbruset. Ständigt där, och högre än vad man tror. Så fördelen med en propp som tex HEARsafer, är dels att dom är formgjutna, dels att man kan välja vilken dämpning man vill ha.Som ni säger så får jag nog också gå till apoteket och köpa lite olika proppar och testa igen, låter som det är det enda alternativet. Jag kör R1 med yoshimura så visst fasen är han inte tyst direkt![]()
|
|
MotoGP 2026: kalender och förare
MotoGP-kalendern och förarn... |
|
|
Benavides till dramatisk Dakar-seger
Luciano Benavides, som gick... |
|
|
Gotland Ring Bike Week 2026 – rabatt på färjan klar!
Alldeles nyss fick vi klart... |
|
|
Michelin lanserar Anakee Adventure 2 – nytt adventuredäck med fokus på väg, men redo för grus!
Michelin breddar sitt adven... |
|
|
Svensk auktion med tävlingshojar
Det svenska företaget Antiq... |
|
Officiella: Harley-Davidsons 2026-nyheter
Efter att Cruiser-programme... |
|
|
|
WP kliver in i bromsvärlden – lanserar helt nya bromssystem
WP har länge varit synonymt... |
|
|
Donut Labs solid state-batteri – redo för användning i Verge-motorcyklar
Donut Labs VD Marko Lehtimä... |
|
|
Donut Labs solid state-batteri – redo för användning i Verge-motorcyklar
Donut Labs VD Marko Lehtimä... |
|
|
MC-Mässan närmar sig!
På årets stora motorcykelmä... |